SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nowe stacje metra na Woli mają zostać uruchomione 4 kwietnia

Metro wjedzie na Wolę 4 kwietnia/fot. RDC

Przewidywany termin uruchomienia nowych stacji drugiej linii metra na Woli to czwarty kwietnia przyszłego roku – poinformowało Metro Warszawskie. Tym samym obsługa pasażerów ruszy cztery miesiące od zakończenia prac budowlanych, których koniec planowany jest na 29 listopada.

W komunikacie zamieszczonym na swojej stronie spółka poinformowała, że w celu dotrzymania deklarowanego terminu otwarcia trzech nowych stacji na Woli konieczna była zmiana planu działań zmierzających do uzyskania pozwoleń na użytkowanie.

Koniec prac pod koniec listopada

Z przedstawionego harmonogramu w tej sprawie wynika, że 29 listopada mają zakończyć się prace budowlane, w grudniu i styczniu planowane są odbiory służb zewnętrznych takich jak sanepid czy straż pożarna, a w lutym zostaną złożone wnioski o wydanie pozwolenia na użytkowanie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Przewidywany termin uruchomienia obsługi pasażerów to 4 kwietnia 2020 roku.

„W dniu 29 października 2019r. Generalny Wykonawca, firma Gulermak, przedłożył protokół konieczności, w którym wskazuje na brak możliwości prowadzenia testów wewnętrznych przez Wykonawcę w związku z niezrealizowaniem w ustalonym terminie podstawowego przyłącza energetycznego do stacji C07 (aktualnie stacja posiada przyłącze energetyczne o mniejszej mocy) przez INNOGY Stoen operator Sp. z o.o. Tym samym niemożliwe jest także przeprowadzenie wymaganych prawem odbiorów w trakcie obowiązującego terminu prowadzenia prac budowlanych” – poinformowało metro, tłumacząc konieczność zmiany kolejności działań.

Zielone światło

Jak podkreślono, taki harmonogram umożliwi otwarcie stacji Płocka, Młynów i Ks. Janusza w czasie czterech miesięcy od zakończenia prac budowlanych, a więc w terminie porównywalnym do odcinka wschodniego.

„Ze względów proceduralnych oraz uwzględniając doświadczenia z procedury odbioru trzech stacji odcinka wschodniego II linii przewidujemy wpisanie powyższego harmonogramu do dokumentacji kontraktowej” – dodano.

Nowy odcinek drugiej linii metra na Pradze-Północ i Targówku obejmujący stacje Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka został uruchomiony w połowie września. Na poniedziałkowej konferencji prasowej podsumowującej pierwszy rok prezydentury prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podkreślił, że ma nadzieję na otwarcie kolejnych stacji na Woli na początku przyszłego roku.

Czytaj też:

Warszawa. Metro wjeżdża na Wolę, otwarcie stacji wiosną 2020

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone