SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nowe biuro Google w Warszawie. „Będą tu najlepsi eksperci”

fot. UM Warszawa

Google otwiera w Warszawie nowe biuro, które ma być największym europejskim centrum ekspertów od rozwoju technologii chmury obliczeniowej Google – poinformowała w poniedziałek szefowa Google Polska Magdalena Kotlarczyk. Biuro w najbliższych latach ma zatrudniać inżynierów z całego świata – dodała. Pierwsi pracownicy zaczynają pracę w nowym budynku od dzisiaj.

Google otwiera w Warszawie nowe biuro – siedzibę Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud. Będzie to największe europejskie centrum skupiające najlepszych ekspertów i ekspertki od rozwoju technologii chmury obliczeniowej Google, z których korzystają klienci Google Cloud na całym świecie – powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej Kotlarczyk.

Jak dodała, nowe centrum jest kolejnym elementem inwestycji Google w Polsce. Zlokalizowane jest ono na ponad 20 tys. mkw. przestrzeni w kompleksie The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego.

Nowe biuro będzie dynamicznie zwiększać zatrudnienie w najbliższych latach, rekrutując do Warszawy utalentowanych inżynierów i inżynierki – także z zagranicy – wskazała Kotlarczyk. Jak dodała, pierwsi pracownicy oficjalnie rozpoczną pracę w nowym budynku od dzisiaj.

Inwestycja w wiedzę

Z informacji przekazanych przez firmę wynika, że aktualnie Google zatrudnia w Warszawie ponad 800 osób, z czego ponad 500 to załoga działu inżynieryjnego. W ostatnich trzech latach zespół biura powiększył się trzykrotnie.

Nasze nowe warszawskie biuro to inwestycja w wiedzę, którą za pośrednictwem programów edukacyjnych i szkoleń będziemy się dzielić. Po kwietniowym otwarciu regionu Google Cloud, pierwszej w Polsce infrastruktury umożliwiającej lokalne przetwarzanie danych w chmurze, kontynuujemy realizację naszej wizji, by Warszawa stała się chmurową stolicą Europy. Nasze miasto ma ogromny potencjał i zapewnia doskonałe warunki do przyciągania najlepszych ludzi w sektorze nowych technologii, by to tu właśnie pracowali i rozwijali swoje kariery – podkreśliła szefowa Google Polska.

Obecny na konferencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podkreślił, że stolica jest miejscem, gdzie inwestorzy chcą się rozwijać. – Otwierają oni kreatywne biura, po to, żeby móc rozwijać swoją firmę, ale również kontrybuować do rozwoju całej gospodarki światowej. Bardzo się cieszę, że Warszawa staje się tego częścią – powiedział Trzaskowski.

Google podkreśla, że kluczowym aspektem działalności biura będzie działalność edukacyjno-warsztatowa. – Google będzie dzielić się swoim know-how, by coraz więcej specjalistów i specjalistek zdobyło kompetencje umożliwiające pracę w sektorze chmurowym, który jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się sektorem IT. Warszawskie centrum będzie też miejscem szkoleń dla polskich firm, które chcą wykorzystać potencjał chmury w rozwoju swojego przedsiębiorstwa – podkreśliła firma. W tym celu nowie biuro wyposażone zostało w dwupiętrowe audytorium na 100 miejsc, trzy duże sale warsztatowe oraz pracownię UXLab, która umożliwia prowadzenie warsztatów z UX design produktów i usług.

Nowoczesny budynek

W budynku The Warsaw Hub nowe centrum Google zajmie 14 pięter (od 18 do 31). Inspiracją dla zaprojektowania każdego z nich były różne regiony Polski. Do dyspozycji pracowników i odwiedzających będzie taras zewnętrzny wraz z kawiarnią zlokalizowany na 31. piętrze oraz kantyna. Projekt ma takie udogodnienia jak np. siłownia, biblioteka, pokoje rozrywki, do drzemki a rodziców z dziećmi. W budynku zlokalizowano także strzeżony parking rowerowy, a na parkingu podziemnym zainstalowano ładowarki do samochodów elektrycznych. Kompleks wyposażono w zaawansowane rozwiązania technologiczne, a zintegrowane systemy zarządzania budynkiem są zarządzane przez infrastrukturę opartą na sztucznej inteligencji i obsługiwaną przez Google Cloud Platform.

Google przypomniało, że otworzyło swoje pierwsze biuro w Polsce w 2006 roku. Obecnie zatrudnia ponad 900 osób w biurach w Warszawie i Wrocławiu. Od 2015 roku funkcjonuje również Campus Google for Startups na warszawskiej Pradze, a w kwietniu tego roku firma uruchomiła region Google Cloud – lokalny ośrodek przetwarzania danych – pierwszą tego typu infrastrukturę globalnego dostawcy usług chmury publicznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj też:

Wręczono Nagrody BohaterON 2021 im. Powstańców Warszawskich

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone