SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Będzie więcej połączeń autobusowych w regionie. Gdzie dokładnie pojawią się nowe linie? [SPRAWDŹ]

Brak połączeń autobusowych na Mazowszu/fot. PKS Grójec

Grójec będzie miał siedem nowych połączeń autobusowych. Dzięki dofinansowaniu z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych nowe linie zostaną również uruchomione w Wyśmierzycach w powiecie białobrzeskim czy w Jedlni-Letnisko w regionie radomskim.

Teraz czekamy tylko na przelew – mówi Radiu dla Ciebie burmistrz Jedlni-Letnisko Piotr Leśnowolski. – Linię mamy wyznaczoną z Cudnowa przez Słubice, Piotrowice, Myśliszewice do Radomia. Mamy już informację, że otrzymaliśmy te środki i będziemy ogłaszali przetarg na obsługę linii – dodaje.

Nowe linie, ale nie od razu

Dzięki dofinansowaniu kontynuowana w tym roku także będzie linia Grójec – Falencin. – Wszystkie wnioski, które złożyliśmy do Urzędu Wojewódzkiego, zostały uwzględnione – mówi główny specjalista ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Urzędzie Miasta Daria Bobrowska-Wachniewska i wymienia, na których trasach pojawią się nowe linie. – Dzięki temu będziemy mogli zapewnić naszym mieszkańcom dodatkowy transport komunikacyjny – dodaje.

Nowe połączenia z Grójca mają ruszyć we wrześniu. Daria Bobrowska-Wachniewska wyjaśnia, dlaczego dopiero wtedy. – Nowe linie autobusowe chcemy uruchomić od września, przede wszystkim z myślą o dzieciach szkolnych. Właśnie rodzice zgłaszali duże zapotrzebowanie na te siedem nowych tras, w związku z czym staramy się spełnić oczekiwania i pomóc rozwiązać problemy komunikacyjne na terenie naszej gminy – mówi.

W Wyśmierzycach z kolei pojawią się cztery nowe linie. Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych dofinansuje połączenia dla ponad 70 gmin i sześciu powiatów Mazowsza.

Koniec z wykluczeniem w gminie Mokobody

Nowe połączenia zyska też gmina Mokobody w powiecie siedleckim.

Wyszliśmy z takiego założenia, że połączymy wszystkie miejscowości z miejscowością gminną, gdzie mieszkańcy będą mogli się przesiąść lub tym samym autobusem pojechać do miasta w kierunku Siedlec i Węgrowa – mówi wójt gminy Iwona Księżopolska.

W tej chwili większość miejscowości jeśli jest skomunikowana z gminą tylko przewozami szkolnymi. Wyjechać stąd jest ciężko – mówią mieszkańcy.

Gmina na ten rok dostała prawie 880 tysięcy złotych dofinansowania na utworzenie linii. Tych będzie kilka. Powinny zacząć kursować od marca.

Czytaj też:

Jest decyzja wojewody ws. linii autobusowych z okolic Ostrołęki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone