SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. „2016 to był bardzo dobry rok”

fot. Jarosław Pocztarski/flickr CC-BY 2.0

– W zeszłym roku muzeum udało się pozyskać dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i samorządu województwa mazowieckiego, na cztery programy. To bardzo duże inwestycje dla naszego muzeum, ale także ważne dla naszych odwiedzających – mówił w RDC Łukasz Niewiadomski z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Niewiadomski podsumował w audycji miniony rok z perspektywy Muzeum. – Realizowaliśmy nowe zadania i programy – podkreślił. – 2016 to był bardzo dobry rok, muzeum udało się pozyskać dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i samorządu województwa mazowieckiego, na cztery programy. To bardzo duże inwestycje dla naszego muzeum, ale także ważne dla naszych odwiedzających – przekonywał w RDC.

Największe programy

Jak wyjaśniał, największy program zrealizowany przez placówkę to „Oczy i uszy szeroko zamknięte”. – To wielozmysłowa wycieczka po muzeum, czyli przystosowanie ekspozycji stałych w budynku przy ul. Warszawskiej na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku i słuchu – tłumaczył Niewiadomski. Zapewnił, że Muzeum dalej będzie usuwać bariery dla osób niepełnosprawnych. – Druga duża inwestycja została zrealizowana w Gołotczyźnie. To Centrum Kultury Drobnoszlacheckiej – mówił gość audycji i dodał, że jest to multimedialna ekspozycja udostępniania dla zwiedzających.

Coraz więcej odwiedzających

Niewiadomski zwrócił uwagę, że od grudnia w muzeum działa zintegrowany system sprzedaży. – Można więc u nas płacić kartą, a niedługo będzie można nawet rezerwować bilety online, jesteśmy w ostatniej fazie testów – powiedział. W jego ocenie, to nieduża, ale ciesząca zmiana, ponieważ z roku na rok w muzeum przybywa zwiedzających.

Plany

Gość RDC opowiedział w audycji także o planach placówki na 2017 rok. – Będziemy starali się o pozyskanie kolejnych dofinansować – zaznaczył. – Chcemy rozwijać nasze programy  i ofertę, również edukacyjną dla szkół i przedszkoli – mówił. Muzeum planuje także organizację kilku dużych imprez plenerowych, takich jak Zapusty w ostatni dzień karnawału, Noc Muzeów, Majowe Muzykowanie i wrześniowe Spotkania z Historią.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone