SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ziomaki koło Siedlec. Pijany kierowca potrącił dwójkę dzieci

fot. PAP/Łukasz Gągulski

60-letni mężczyzna potrącił dwoje dzieci i został zatrzymany przez policję. Jak się okazało podczas interwencji, miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Do wypadku doszło przed godziną 16:00 w miejscowości Ziomaki w gminie Mokobody, niedaleko Siedlec.

Kierowca samochodu marki Audi przejeżdżał z dużą prędkością obok jednej z posesji, którą sprzątał mężczyzna w towarzystwie swoich dzieci w wieku 7 i 10 lat. Mężczyzna wjechał na chodnik i przygniótł jedno z dzieci do ogrodzenia. 7-latek z licznymi obrażeniami został przewieziony śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. 10-latek doznał obrażeń nogi.

Jedno z dzieci zostało przewiezione przez lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala. Drugiemu dziecku udzielono pomocy na miejscu zdarzenia. Kierowca uciekł z miejsca wypadku, ale stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu, następnie został zatrzymany. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje Agnieszka Świerczewska z siedleckiej policji.

Mężczyzna zbiegł z miejsca wypadku i po przejechaniu kilku kilometrów stracił panowanie nad kierownicą, wjechał do rowu i zatrzymał się na drzewie. Zatrzymany przez policję 60-latek, po przebadaniu alkomatem, miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Czytaj też:

Złodzieje samochodów w Siedlcach ukradli już 6 aut od początku roku

Napad z bronią na lombard w Siedlcach. Policja szuka sprawców

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone