SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mazowieckie. Śledztwo ws. śmierci starszego rodzeństwa z Naruszewa

fot. Pixabay

Prokuratura Rejonowa w Płońsku wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 67-letniego mężczyzny i samobójstwa jego 72-letniej siostry. Zwłoki obojga odkryto w poniedziałek na jednej z posesji w Naruszewie. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że najpierw kobieta zabiła brata, a potem targnęła się na życie.

Jak poinformowała we wtorek Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku, której podlega płońska Prokuratura Rejonowa, „z relacji sąsiadów i rodziny rodzeństwa wynika, że od jakiegoś czasu dochodziło między nimi do nieporozumień, a ich tłem miały być problemy alkoholowe mężczyzny„.

Rodzeństwo – 72-letnia kobieta i 67-letni mężczyzna – mieszkało w Naruszewie. W poniedziałek kobieta zadzwoniła do swej córki i zięcia mieszkających w Warszawie i poinformowała, że zabiła swego brata. Później, gdy na miejsce dotarła policja oraz córka i zięć kobiety, okazało się, że popełniła ona samobójstwo – powiedziała prokurator Śmigielska-Kowalska.

Kobieta przyznała się do zabójstwa brata

Rzeczniczka wyjaśniła, że zwłoki mężczyzny z ranami kłutymi, powstałymi prawdopodobnie w wyniku wielokrotnego ugodzenia nożem, odkryto w jednym z budynków gospodarczych, natomiast na strychu budynku mieszkalnego znaleziono zwłoki kobiety. – Ujawniono też list kobiety, w którym przyznała się do zabójstwa brata – zaznaczyła Śmigielska-Kowalska.

Rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej dodała, iż na posesji w Naruszewie, gdzie znaleziono zwłoki rodzeństwa, jeszcze w poniedziałek przeprowadzono szczegółowe oględziny; przesłuchano także członków ich rodziny i najbliższych sąsiadów. – Na środę planowana jest sekcja zwłok obojga – zapowiedziała Śmigielska-Kowalska.

Śledztwo w toku

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Płońsku Magdalena Sawicka poinformowała, że w sprawie okoliczności śmierci 72-letniej kobiety i jej 67-letniego brata zostało tam we wtorek wszczęte śledztwo.

Będziemy badali wszelkie okoliczności, które doprowadziły do śmierci kobiety i mężczyzny, weryfikując przy tym wstępne ustalenia z oględzin oraz relacji świadków, w tym dotyczące przebiegu obu zdarzeń i ich motywów. Przyczyny zgonu ostatecznie określi sekcja zwłok obojga – powiedziała we wtorek Sawicka.

Czytaj też:

Koronawirus. Rośnie liczba zakażonych w siedleckim szpitalu

Dłuższa kwarantanna przez błąd w karcie lokalizacyjnej?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone