SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Marcel Pérès na Festiwalu Muzyki Jednogłosowej w Płocku

Marcel Pérès/fot, Festiwal Muzyki Jednogłosowej/Facebook

XV-wieczna muzyka organowa wypełni ostatni dzień XXVII Festiwalu Muzyki Jednogłosowej w Płocku. Przy organach w płockiej katedrze zasiądzie znakomity francuski organista – Marcel Pérès.

Pérès  należy do grona największych specjalistów w dziedzinie muzyki średniowiecznej. W roku 1982 założył i do dziś prowadzi Ensemble Organum, z którym dokonał szeregu odkrywczych nagrań.

W Płocku na naszych katedralnych organach Marcel Pérès zaprezentuje utwory pochodzące z tzw. Codex Faenza. To XV-wieczny, pierwszy w historii muzyki zbiór utworów na instrumenty klawiszowe – mówi Radiu dla Ciebie organizator festiwalu Robert Majewski.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w Bazylice Katedralnej w Płocku. Wstęp jest wolny.

Festiwal Muzyki Jednogłosowej prezentuje najstarsze zabytki chrześcijańskiej kultury muzycznej, z pietyzmem przechowywane w zaciszu klasztornych bibliotek w różnych częściach Europy. Obok chorału gregoriańskiego, głównej i najstarszej formy muzycznej liturgii rzymskiej, w ramach wieczornych spotkań, w katedrze płockiej słychać między innymi muzykę kościołów wschodnich.

Organizatorami festiwalu są: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, Urząd Miasta Płocka oraz Kuria Diecezjalna w Płocku.

Czytaj też:

„Paprocki in Memoriam”. Wybitni soliści w hołdzie Mistrzowi

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone