SŁUCHAJ ONLINE
MENU

M. Jóźwiak: Legia powinna przedłużyć umowę z P. Wszołkiem

Łukasz Starowieyski (L) i Marek Jóźwiak (P)/fot. RDC

Cztery lata bolesnych porażek – tak wyglądała przygoda Legii w europejskich pucharach w ostatnich latach. By przerwać tę serię, po zdobyciu tytułu mistrza Polski działacze nie mogą osiąść na laurach. – Potrzebny jest obrońca, napastnik i skrzydłowy – uważa Marek Jóźwiak, były piłkarz, gość „Magazynu Sportowego” RDC.

Legia ma już zapewniony tytuł mistrza Polski, czeka ją batalia o europejskie puchary. Marek Jóźwiak, były zawodnik Legii i piłkarski skaut zauważył: – Na początek trzeba zająć się tymi zawodnikami, którym kończą się kontrakty, dać im jasny sygnał, z kim przedłużamy umowę, a kogo odpuszczamy.

Po podpisaniu kontraktu z Arturem Borucem warto przede wszystkim dogadać się ze skrzydłowym Pawłem Wszołkiem, który, jak powiedział Jóźwiak: – Może zagrać i na skrzydle, i na wahadle. To jest zawodnik bardzo cenny dla Legii.

Gość „Magazynu Sportowego” dodał, że drużyna potrzebuje wzmocnień. – O ile środek boiska w Legii dobrze funkcjonuje, o tyle defensywa, środek obrony oraz napastnik i skrzydłowy to są pozycje, na które jak najszybciej należy znaleźć zawodników i wzmocnić ten zespół. Zwłaszcza że lewa strona może zostać odkryta, bo jeżeli Mladenović odejdzie lub dozna kontuzji, nie ma tam ani jednego zawodnika z wyjątkiem Hołowni – podkreślił były obrońca.

Ostatni sukces w pucharach Legia odniosła 5 lat temu, gdy grała w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zajęła wówczas 3. miejsce w grupie z Realem Madryt, Sportingiem Lizbona i Borussią Dortmund.

Eliminacje europejskich pucharów rozpoczną się 6 lipca.

Posłuchaj całej audycji:

Magazyn Sportowy: Wisła Płock pewna utrzymania, Legia pewna obrony tytułu

Czytaj też:

Artur Boruc na dłużej w Legii. Bramkarz podpisał nową umowę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone