SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Artur Boruc na dłużej w Legii. Bramkarz podpisał nową umowę

Artur Boruc/fot. PAP/Leszek Szymański

Były reprezentacyjny bramkarz 41-letni Artur Boruc podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa – poinformował piłkarski mistrz Polski. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

W minionym sezonie Boruc zagrał w 24 meczach ekstraklasy i miał udział w obronie tytułu przez stołeczny zespół. We wszystkich rozgrywkach wystąpił w 29 spotkaniach i 13 razy zachował czyste konto.

– Artur prezentuje wielką klasę sportową i swoją postawą na boisku w tym sezonie wiele razy udowodnił, że jego umiejętności i zaangażowanie to ogromna wartość dla zespołu. To urodzony przywódca, który dzieli się swoim doświadczeniem, motywuje innych i w trudnych momentach bierze na siebie dużą odpowiedzialność. Liczę, że Artur będzie kluczową postacią, która pomoże nam w realizacji najważniejszych sportowych celów w przyszłym sezonie, jakim są występy w fazie grupowej europejskich pucharów – powiedział dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski.

Udany powrót

Boruc jest nominowany do nagrody organizatora rozgrywek w kategorii najlepszy bramkarz w sezon 2020/2021.

Do klubu z Łazienkowskiej wrócił latem 2020 roku, po 15 latach. Wcześniej rozstał się z angielskim AFC Bournemouth, spadkowiczem z Premier League, którego barwy reprezentował przez ostatnie sześć lat.

Poprzednio grał w warszawskiej drużynie w latach 1999-2005. Strzelił nawet jednego gola, wykorzystując rzut karny.

Jego pierwszym zagranicznym przystankiem był Celtic Glasgow, gdzie także zyskał wielką sympatię fanów. Później 65-krotny reprezentant Polski przeniósł się kolejno do Fiorentiny, Southampton FC i wreszcie Bournemouth.

Bronił bramki biało-czerwonych w mistrzostwach świata w Niemczech w 2006 roku oraz Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii. Z drużyną narodową pożegnał się oficjalnie w listopadzie 2017 roku, rozgrywając wówczas 65. spotkanie.

Czytaj też:

Wybierz sportowca kwietnia 2021 w plebiscycie RDC! Ruszyło głosowanie

Legia zremisowała z Wisłą na trzy kolejki przed końcem sezonu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone