SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Lipsko. Osierociła czworo dzieci, autem kierował jej pijany znajomy

fot. Policja Mazowsze

Do aresztu trafił 41-letni sprawca wypadku w powiecie lipskim, w którym zginęła jego 36-letnia znajoma. Kobieta osierociła czwórkę dzieci – poinformował asp. szt. Norbert Cibor Norbert z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. O tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące zdecydował w piątek Sąd Rejonowy w Lipsku.

Do wypadku doszło w ubiegły wtorek na drodze powiatowej w miejscowości Wola Solecka Pierwsza w powiecie lipskim.

Kierowca po wpływem

41-letni kierowca forda, podróżujący wraz ze swoją znajomą, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z osobową hondą. Kierujący fordem był nietrzeźwy – miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła 36-letnia pasażerka forda, a obydwaj kierowcy zostali przewiezieni z obrażeniami ciała do szpitala. Tragicznie zmarła kobieta samotnie wychowywała czwórkę dzieci w wieku 8-16 lat. W chwili zdarzenia troje najmłodszych dzieci przebywało w szkole, a najstarsze w internacie.

Wsparcie dla dzieci

Z uwagi na to, że babcia dzieci mieszka ponad 250 kilometrów od nich, do czasu jej przyjazdu o opiekę nad dziećmi zadbali policjanci, a następnie pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chotczy – przekazał asp. Cibor. Funkcjonariusze postarali się także o pomoc psychologiczną dla osieroconych dzieci, organizując wsparcie z miejscowej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Czytaj też:

Miał 3,5 promila alkoholu i trzy zakazy prowadzeni auta

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone