SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kwarantanna w Hi-Fi 2021/2022. „Piękną klamrą spinamy nasz cykl”

Władysław "Adzik" Sendecki wystąpił w studiu Radia dla Ciebie/fot. RDC

Za nami ostatni przed wakacjami koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”. W studiu Radia dla Ciebie wystąpił jeden z najlepszych pianistów na świecie – Władysław „Adzik” Sendecki. – Jestem bardzo wzruszony – przyznał tuż przed występem artysta.

KWARANTANNA W HI-FI. ZOBACZ WSZYSTKIE KONCERTY CYKLU RADIA DLA CIEBIE

Koncert Władysława „Adzika” Sendeckiego zakończył kolejny rok „Kwarantanny w Hi-Fi”. – Piękną klamrą spinamy nasz cykl. Dwa lata temu rozpoczęliśmy nasz cykl od Adama Makowicza, legendarnego pianisty jazzowego, ten drugi rok kończymy drugą legendą, Adzikiem Sendeckim – powiedział przed koncertem prezes RDC Tadeusz Deszkiewicz.

Po koncercie Władysław „Adzik” Sendecki nie krył wzruszenia. – Było wspaniale, bardzo się cieszę, cudownie to urządziliście, na pewno nie tylko dla mnie. Ta seria jest wspaniała i bardzo znacząca, bo pokazujecie przeróżne twarze muzyki – powiedział muzyk.

Pianista mówił też, dlaczego przed występem nie ma przygotowanego repertuaru. – Mam zawsze z tym problem. Jak wychodzę na scenę, to nigdy nie wiem, co robić, bo chcę złapać „ten moment” i chcę, żeby on złapał też mnie. Staram się działać intuicyjnie, a ponieważ tu nie ma publiczności, więc zostaje tylko dźwięk fortepianu – zauważył artysta.

Koncert Władysława „Adzika” Sendeckiego zakończył kolejny rok naszego cyklu. W sezonie 2021/2022 w naszym studiu odbyło się 37 koncertów.

 

Koncerty wybitnych polskich pianistów w Radiu dla Ciebie, czyli projekt „Kwarantanna w Hi-Fi” powstał dla wszystkich, którzy przez COVID-19 stracili możliwość publicznego słuchania i wykonywania muzyki. Recitale znakomitych artystów „na żywo” w naszym studiu w każdy czwartek o 18:05 (oprócz wakacji). Nasz rozpoczęty w czerwcu 2020 roku cykl zawdzięczamy firmie YAMAHA, której dziękujemy za doskonałą współpracę. Trzeci rok naszych koncertów rozpoczęliśmy z fortepianem SHIGERU KAWAI, którego brzmienie – mamy nadzieję – przypadło Państwu do gustu.

Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.plna kanale RDC w serwisie YouTubena profilu na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej.

Czytaj też:

„Ballady i romanse” – nowe słuchowisko RDC! Ruszyły nagrania

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone