SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Zakażenia w szkołach w Otwocku, Wołominie i Tłuszczu

fot. facebook.com/3liceumWolomin

Na Mazowszu przybywa placówek oświatowych, w których potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem. Do listy dołączył żłobek i liceum z Otwocka, szkoła podstawowa w Tłuszczu oraz liceum w Wołominie.

Wołomiński ratusz potwierdza nam doniesienia o zakażeniu w liceum imienia Jana Pawła II. Przypadek COVID-19 wykryto u jednej z uczennic. – Uczniowie zostali dziś zwolnieni wcześniej z lekcji – mówi wiceburmistrz Dariusz Szymanowski – Sanepid wyraża zgodę, na skierowanie tych czterech klas do pracy zdalnej. 19 nauczycieli będzie przechodziło kwarantannę – dodaje.

Szkoła ustala jeszcze jak będą wyglądały zajęcia dla pozostałych klas.

Koronawirus pojawił się w samym ratuszu. Pozytywny przypadek wykryto u 1 osoby. Inna – została skierowana na kwarantannę. – Przeprowadziliśmy dodatkową dezynfekcję pomieszczeń. Wyłącznie dzisiaj współpraca z urzędem odbywała się telefonicznie i przez internet – dodaje burmistrz.

Urząd od jutra wróci do normalnej pracy.

Zakażona nauczycielka z Tłuszcza

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu poinformowała, że w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z nauczycielek szkoła przeszła na nauczanie zdalne. Uczniowie jednej z klas i kilkoro nauczycieli zostało poddanych kwarantannie.

W związku z potwierdzeniem w dniu 15.09.2020 r. przypadku zarażenia koronawirusem jednego z pracowników szkoły, po przeprowadzonym wywiadzie epidemiologicznym przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wołominie, zapadła decyzja, że uczniowie jednej z klas oraz 48 pracowników pozostają na kwarantannie do 20 września” – napisała na stronie gminy Tłuszcz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Beata Dzięcioł. Dyrektor zawiesiła zajęcia dydaktyczne do 20 września. Lekcje odbywają się zdalnie.

Kwarantanna w Otwocku

Tamtejszy sanepid potwierdził nam, że w szkole zachorowała jedna osoba, kwarantanną objęto 61 osób z bezpośredniego kontaktu z osobą chorą. Podobnie w żłobku, gdzie zachorowała jedna osoba, kwarantanną objęto 19 osób z bezpośredniego kontaktu. W obu przypadkach objęci kwarantanną odbywają ją z domownikami. Dlatego tylko wczoraj sanepid objął kwarantanną 188 osób, łącznie do wczoraj w całym powiecie na kwarantannie domowej przebywało 630 osób.

Czytaj też:

Siedlce. Koronawirus w „Elektryku”. Na kwarantannie 150 uczniów

Koronawirus w podstawówce w Tłuszczu. Lekcje zdalne

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone