SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Koniec prac. Na ulicę Grochowską wróciły tramwaje

Zdjęcie ilustracyjne/fot. ZTM

Zakończyły się najważniejsze prace na ul. Grochowskiej w Warszawie, od poniedziałku wróciły cztery linie tramwajowe – poinformowały Tramwaje Warszawskie.

„Między rondem Wiatraczna a Zieleniecką wymieniliśmy konstrukcję torowiska na nową, na remontowanym odcinku znalazło się 9 km szyn. Przebudowaliśmy także 12 przystanków – są wyższe i szersze, co sprawia, że teraz są przyjazne osobom z niepełnosprawnościami i opiekunom dzieci w wózkach” – poinformowały w komunikacie Tramwaje Warszawskie.

Jak wyjaśniono, na wszystkich przejściach dla pieszych – na odnowionej Grochowskiej, zbudowano nową sygnalizację świetlną lub wyremontowano istniejącą.

„Jedno z przejść, na których podwyższyliśmy poziom bezpieczeństwa, znajduje się przy ul. Mińskiej. Groźne zachowania kierowców sprawiały, że było to jedno z najbardziej niebezpiecznych przejść w Warszawie” – wskazano. Jak dodano, „drugie przejście z nową sygnalizacją świetlną jest przy ul. Siennickiej”.

Szersze przystanki

Ponadto, Grochowska na całej długości będzie miała zachowane dwa pełne pasy ruchu. „Bez zmian na skrzyżowaniach, co jest ważne dla przepustowości, pozostaje liczba pasów do jazdy na wprost i do skrętów” – czytamy.

„Miejsce na szersze przystanki wygospodarowaliśmy regulując szerokość pasów na jezdni do szerokości zgodnej z przepisami. Pasy o standardowej szerokości wpłyną również na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, w tym i pieszych” – poinformowano.

„W poniedziałek przywróciliśmy podstawową organizację ruchu tramwajowego na ul. Grochowskiej od al. Zielenieckiej do Wiatracznej. Tramwaje linii 3 i 6 dojadą ul. Grochowską do Gocławka, a 22 i 26 do Wiatracznej. Jednocześnie została zlikwidowana uzupełniająca linia tramwajowa 73 i zastępcza autobusowa Z-6” – podano.

Czytaj też: Utrudnienia na Grochowskiej do połowy września. Końcówka prac

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone