SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koncert Meli Koteluk na drugim „Dziedzińcu Kultury”

fot. Pixabay

W najbliższy piątek w ramach drugiego „Dziedzińca Kultury” z koncertem wystąpi Mela Koteluk. Wcześniej na dziedzińcu MKiDN widzowie będą mogli obejrzeć spektakl teatru marionetek pt. „Historia pewnego prezentu” i wziąć udział w warsztatach lalkarskich.

Od 12 lipca do 30 sierpnia, w każdy wakacyjny piątek, Narodowe Centrum Kultury (NCK) zaprasza na Krakowskie Przedmieście 15/17 (dziedziniec przed Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego) na spotkanie z muzyką, tańcem, sztukami wizualnymi, literaturą i teatrem. W programie drugiego „Dziedzińca Kultury” znajdują się darmowe warsztaty, pokazy i koncerty.

W najbliższy piątek podczas drugiego spotkania pt. „Rynek” będzie można zobaczyć o godz. 15 spektakl teatru marionetek pt. „Historia pewnego prezentu”, w którym wystąpią Alina Więckiewicz, Magdalena Waligórska i Jacek Pacocha. Tradycyjna marionetkowa scenka przeniesie widzów w XIX w. do typowego domu mieszczańskiego, w którym rozbrzmiewa XIX-wieczna muzyka. Przedstawienie rozgrywane będzie przy pomocy płaskich marionetek, animowanych od góry na sztywnym drucie.

Co jest jawą a co snem? Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Kiedy do pokoju Klary przybywają myszy, ożywają zabawki stając w obronie dziewczynki, zaczynają się prawdziwe czary…” – napisano w zapowiedzi spektaklu lalkowego.

O godz. 15.40 rozpoczną się warsztaty lalkarskie. „Przy pomocy kolorowego papieru, drewnianych patyczków, kleju i kolorowej bibuły pokażemy, jak samodzielnie wykonać wymarzoną lalkę-marionetkę. Wystarczy wyobraźnia, zręczne ręce i już samemu można stworzyć własny teatr marionetkowy” – czytamy w zapowiedzi warsztatów, których celem jest m.in. nawiązanie do dawnej tradycji teatru domowego, gdzie całe rodziny uczestniczyły w tworzeniu i przygotowywaniu teatralnych spotkań.

Koncert Meli Koteluk

O godz. 21 na dziedzińcu MKiDN rozpocznie się koncert Meli Koteluk.

Mela Koteluk (ur. 3 lipca 1985 r. w Sulechowie) jest piosenkarką i autorką tekstów, wykonującą muzykę z pogranicza rocka i popu. Śpiewała w chórkach w zespole Scorpions oraz u Gaby Kulki. W 2003 r. zdobyła drugie miejsce w szóstej edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

W maju 2012 r. wydała debiutancki album studyjny pt. „Spadochron”, będący płytą tygodnia w programie III Polskiego Radia. Zagrała również koncert retransmitowany przez tę stację. Z Czesławem Mozilem w 2013 r. nagrała „Pieśń o szczęściu” – utwór promujący film „Baczyński” w reż. Kordiana Piwowarskiego.

Jest laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, nagrody Fryderyka w kategoriach „Debiut roku” i „Artysta roku” oraz i plebiscytu „Ale Sztuka”.

W listopadzie 2014 r. wydała drugi album studyjny pt. „Migracje”. W 2018 r. premierę miała jej trzecia płyta studyjna, zatytułowana „Migawka”, na którą samodzielnie napisała teksty, a muzykę współtworzyła wraz ze swoim zespołem.

Organizatorem „Dziedzińca Kultury” jest Narodowe Centrum Kultury.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone