SŁUCHAJ ONLINE
MENU

S. Kołecki: kolejna obrona pasa będzie dla Błachowicza trudniejsza

fot. UFC/TT

Jana Błachowicza stać na co najmniej kilka obron tytułu mistrza świata – mówił w „Magazynie Sportowym RDC” Szymon Kołecki, zawodnik mieszanych sztuk walki i były mistrz olimpijskich w ciężarach. Mieszkający w Warszawie „Cieszyński Książę” wczoraj o 9 czasu polskiego obronił mistrzowski pas federacji UFC w wadze półciężkiej.

To był kolejny wielki wieczór Błachowicza. Polak, choć był obrońcą pasa, nie był faworytem walki z Israelem Adesanyą. Ale po wyrównanej walce, pokonał Nigeryjczyka na punkty.

Przeciwnik Błachowicza nie zrobił niczego by ten pas mu odebrać i przy wyrównanej walce nie powinien tego pasa dostać – mówił Szymon Kołecki.

Zdaniem mistrza olimpijskiego w ciężarach, a obecnie czołowego polskiego zawodnika mieszanych sztuk walki, kolejna obrona pasa może być dla Błachowicza trudniejsza.

Jeżeli kolejna walka będzie z Teixteitrą, to będzie najtrudniejsza walka dla Jana z tych trzech walk. Glover jest twardszy i bardziej nie wygodny niż Adesanja, czy Reyes – dodał.

Kołecki uważa, że Błachowicz może zachować pas na dłużej.

Jak z Teixteirą wygra to tam jest cała masa młodych przeciwników, i tam już będize trudno, myślę, że dwie trzy walki jak obroni pas to będzie czas na emeryturę – tłumaczył.

Błachowicz ma 38 lat. Zwycięstwo z Adesanją było jego 7 kolejnym tryumfem. W sumie Błachowicz stoczył w MMA 36 walk. Wygrał 28

Posłuchaj całej audycji: Magazyn Sportowy: zwycięstwo i plany Jana Błachowicza

Czytaj też: Rok z koronawirusem w Polsce. Jaki był dla sportowców? 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone