SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Jest historyczny awans! Radomiak wraca do Ekstraklasy po 36 latach!

fot. PAP/Adam Kumorowicz

Radomiak Radom po 36 latach przerwy wraca do Ekstraklasy. W niedzielę drużyna z Radomia pokonała Koronę Kielce 2:0 w swoim ostatnim meczu sezonu 1. ligi i awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej z pierwszego miejsca.

Radomiak Radom wygrał z Koroną Kielce 2:0 w meczu ostatniej, 34. kolejki piłkarskiej 1. ligi. Bramki dla gospodarzy zdobywali w 2. minucie Dawid Abramowicz i w 41. minucie Mateusz Radecki. Dzięki temu zwycięstwu Radomianie zajęli najwyższe miejsce w tabeli i bezpośrednio awansowali do Ekstraklasy.

Kibice wychodzą z siebie – na ten dzień czekali od dawna.

– Nie do opisania po prostu. 36 lat czekaliśmy na to. Po ciężkim sezonie panów czeka na pewno mocna noc. W tamtym roku nie udało się. Będzie super po prostu. Radomiak RKS! – mówił jeden z kibiców.

Po meczu autokar z piłkarzami przejechał do strefy kibica na placu Jagiellońskim, gdzie odbyła się feta z udziałem fanów.

Przed rozgrywaną w całości w niedzielę 34. kolejką w walce o bezpośredni awans liczyły się trzy drużyny – Radomiak, Bruk-Bet Termalica i GKS. Tyszanie musieli jednak pokonać u siebie ŁKS i liczyć na porażki kogoś z pierwszej dwójki. Jak się okazało, żaden z tych warunków nie został spełniony.

Ostatecznie najlepszy w 1. lidze okazał się Radomiak (68 pkt), który pokonał swoim stadionie Koronę Kielce 2:0.

Drugie miejsce zajął Bruk-Bet Termalica (0:0 u siebie ze Stomilem Olsztyn) – łącznie 65 punktów.

GKS Tychy długo prowadził z ŁKS, ale stracił gola w 90+2. minucie po strzale z dystansu Brazylijczyka Ricardinho i zremisował 1:1. Zgromadził w tabeli 63 punkty.

W barażach nie ma meczów rewanżowych. W półfinałach 16 czerwca GKS Tychy podejmie Górnika, a Arka zagra u siebie z ŁKS. Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się 20 czerwca w finale.

Czytaj też: PZPN komentuje plany Radomiaka. „Nowa murawa to za mało” 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone