SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Śledztwo ws. wypadku, zginęły cztery osoby. Prokuratura prosi o nagrania

Wypadek w Grębiszewie/fot. PAP/KP PSP Mińsk Mazowiecki

Prokurator rejonowy w Mińsku Mazowieckim apeluje o pomoc w ustaleniu przyczyny wypadku, do którego doszło w poniedziałek w miejscowości Grębiszew. W wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci i ich ojciec. Śledczy proszą świadków o przesyłanie nagrań wideo.

Sęktas poinformował, że prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Do tej pory, dzięki pomocy Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, dokonano oględzin samochodów przy użyciu specjalnego skanera 3D. Prokurator wyjaśnił, że „urządzenie to umożliwia dokładne pomiary wszystkich parametrów oraz ich zobrazowanie w sposób plastyczny”. Zlecone zostały również oględziny ciężarówki i samochodu osobowego, które uczestniczyły w zdarzeniu. Chodzi m.in. o ustalenie ewentualnych uszkodzeń, które mogły doprowadzić do wypadku.

Apel o nagrania z wypadku

Prokurator przekazał, że sekcje zwłok ofiar wypadku będą przeprowadzone w ciągu dwóch najbliższych dni. Trwają też przesłuchiwania świadków. – Jeżeli ktoś by posiadał nagranie wypadku, to proszę, aby skontaktował się z prokuraturą. Z pewnością przyczyniłoby się to do obiektywnego wyjaśnienia przyczyn tego zdarzenia – powiedział Sęktas.

Wypadek przeżyła tylko jedna osoba – matka dzieci. Kobieta została przewieziona do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Rodzina jechała samochodem osobowym, który zderzył się z ciągnikiem siodłowym. Zginął również jego kierowca. – Kierujący pojazdem toyota zjechał z niewiadomych przyczyn na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. Nie żyją cztery osoby – relacjonował aspirant sztabowy Paweł Florczuk z mińskiej policji.

Podkomisarz Marta Gierlicka z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji poinformowała, że dziewczynka, która zginęła w wypadku, miała 5 lat, jej brat – 9, ojciec kierujący toyotą – 39, matka – 34. Rodzina pochodziła z powiatu otwockiego. Z kolei kierowca ciągnika siodłowego z powiatu białostockiego miał 55 lat.

Czytaj też:

Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Wypadek koło Mińska Maz.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone