SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Legia Warszawa Futsal i Radio dla Ciebie partnerami w sezonie 2020/21

Radio dla Ciebie partnerem medialnym Legii Warszawa Futsal/fot. RDC

Legia Warszawa Futsal i Radio dla Ciebie grają razem w najbliższym sezonie! RDC zostało oficjalnie partnerem medialnym klubu. Od teraz najwięcej informacji o zespole i pierwszoligowych rozgrywkach będzie można znaleźć w wiadomościach Radia dla Ciebie oraz w naszych kanałach w mediach społecznościowych.

W ramach współpracy, w wiadomościach Radia dla Ciebie będą pojawiać się relacje z meczów Legii Warszawa Futsal w najbliższym sezonie 1. ligi, zapowiedzi spotkań zespołu oraz pomeczowe wypowiedzi. Na stronie rdc.pl oraz kanałach RDC w mediach społecznościowych nie zabraknie materiałów tekstowych oraz wideo. Bedą też wieści z życia klubu, zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, w których uczestniczyć będą futsaliści Legii, a na kibiców, w „Magazynie Sportowym RDC” w każdy poniedziałek tuż po 9:00, będą czekać bilety na mecze zespołu w rozgrywkach 1. ligi!

Nawiązanie współpracy z Radiem dla Ciebie jest dla nas bardzo dybom rozwiązaniem. Chcemy pokazać szerszej publiczności, czym tak na prawdę jest futsal. Nie ukrywajmy – w Warszawie to mało popularna dyscyplina. Pomoże tam to również pozyskać nowych sponsorów. Mamy dalekosiężne cele, lecz bez odpowiedniego budżetu ciężko coś osiągnąć – powiedział w rozmowie z RDC prezes Legii Warszawa Futsal Emil Krysiński.

Dla mnie bardzo ważne jest to, by futsal na Mazowszu rozwijał się. Chcemy, żeby młodzi przychodzili do nas – do naszych sekcji – i uczyli się tej dyscypliny właśnie w Legii – podkreślił kapitan drużyny i dyrektor sportowy klubu – Mariusz Milewski.

Futsalowa sekcja Legii powstała z działającego od 2013 roku projektu Win Win, dedykowanemu młodzieży dotkniętej wykluczeniami społecznymi. Dwa lata temu zespół przystąpił do rozgrywek II ligi, kończąc rywalizację w grupie mazowieckiej na 3. miejscu. W 2019 roku drużyna została przekształcona w sekcję stołecznego klubu. W ubiegłym sezonie futsaliści zapewnili sobie awans do 1. ligi – zaplecza ekstraklasy.

Plany są ambitne. – Naszym celem jest awans do ekstraklasy. Jako Legia Warszawa możemy mieć tylko jeden cel – mówił w „Magazynie Sportowym RDC” Emil Krysiński.

Stać nas na awans – dodał Mariusz Milewski. – Po to budujemy ten zespół, żeby zagrać w ekstraklasie. Na pewno zespół mamy taki, że jesteśmy w stanie to zrobić. Przed nami jednak daleka droga – przekonywał gość Radia dla Ciebie.

Pierwsze spotkanie najbliższego sezonu 1. ligi futsaliści Legii rozegrają 20 września. Ich rywalem w meczu wyjazdowym będzie zespół LZS Bojano.

Czytaj też:

Prezes Legii Warszawa Futsal: za 4 lata chcemy być mistrzami Polski

Posłuchaj:

Magazyn Sportowy: Legia Warszawa Futsal partnerem RDC w najbliższym sezonie!

Magazyn sportowy: ambitne plany futsalistów Legii Warszawa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone