SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Fabryka FSO na Żeraniu sprzedana. Historyczne miejsce czekają zmiany

Fabryka Samochodów Osobowych na Żeraniu w Warszawie/fot. Cezary Piwowarski, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Wielkie zmiany na byłym terenie Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu. Deweloper kupił gigantyczny teren o powierzchni 62 hektarów. Na działce przy ulicy Jagiellońskiej w Warszawie mieści się fabryka, która niegdyś tętniła życiem. Powstawały w niej perły polskiej motoryzacji. W Radiu dla Ciebie sprawdziliśmy, jakie plany ma nowy właściciel.

W miejscu porzuconych i popadających w ruinę hal deweloper planuje lokalne centrum z mieszaniną bloków mieszkalnych, przestrzeni handlowych i zielenią. Zachowany ma być postindustrialny klimat dawnej fabryki, a główną osią nowego osiedla będzie Aleja FSO, równoległa do ulicy Jagiellońskiej. Na tym terenie mają powstać place miejskie, parki i skwery oraz układ ulic stanowiących połączenia obszaru Żerania z zielonym terenami nad Wisłą i rejonami przystanków kolejowych.

Teren został sprzedany firmie OKAM 29 lipca. Nie wiadomo za jaką kwotę, gdyż inwestor zasłania się tajemnicą handlową. Podano jednak, że jest to jedna z największych tego typu transakcji na rynku nieruchomości, nie tylko w stolicy, lecz także w całej Polsce.

Kupując teren niegdyś służący do produkcji samochodów, dokonaliśmy jednego z największych tego typu nabyć na rynku w ramach tylko jednej transakcji. Niewątpliwie skala inwestycji będzie ogromna i samo przygotowanie jej rozłoży się na kilka lat, a wieloetapowa realizacja na kilkanaście najbliższych – mówi dyrektor OKAM Arie Koren.

Bardzo ważne dla nas jest pozostawienie charakteru tego niezwykłego miejsca tak ważnego w historii polskiej motoryzacji, dlatego inwestycja będzie prowadzona przez nas z poszanowaniem przeszłości oraz poprzedzona zostanie konsultacjami z zainteresowanymi stronami – zapewnia Koren.

Czytaj też:

Budowa osiedla na Woli niepokoi mieszkańców. Bloki za blisko parku?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone