SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ewa Malinowska-Grupińska ponownie przewodniczącą Rady Warszawy

fot. RDC

Ewa Malinowska-Grupińska została ponownie wybrana na przewodniczącą Rady Warszawy. W tajnym głosowaniu uzyskała poparcie 57 radnych. Trzy osoby były przeciw.

W czwartek radni zebrali się na pierwszej sesji w nowej kadencji Rady. Na początku ślubowanie złożyli radni, a później Rafał Trzaskowski został zaprzysiężony na prezydenta stolicy.

Następnie przystąpiono do wyboru przewodniczącego gremium. Radni po raz czwarty postawili na Ewę Malinowską-Grupińską, która funkcję tę pełni od 2007 roku. Jak przyznała, ostatnie 12 lat to czas wielkich inwestycji. – Ratusz powinien skupić się teraz na dobrostanie mieszkańców. Inwestycje są również potrzebne, bo oczekują tego warszawiacy – podkreśliła. Grupińska chciałaby też skupić się na programie aktywizacji osób starszych.

W najbliższej kadencji w 60-osobowej Radzie Warszawy samodzielną większość 40 radnych będzie miała Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska), 19 radnych – PiS; jeden mandat ma SLD Lewica Razem – radną została Monika Jaruzelska.

Trzaskowski wygrał wybory prezydenckie w Warszawie już w pierwszej turze. Otrzymał 56,67 proc. głosów i pokonał kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego, który otrzymał 28,53 proc.
Czytaj też:

Rafał Trzaskowski zaprzysiężony na prezydenta stolicy. Pierwsza sesja Rady Warszawy

Paweł Rabiej rezygnuje z prac w komisji weryfikacyjnej. W ratuszu będzie odpowiadał za reprywatyzację

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone