Ekstraklasa piłkarska. Stal Mielec-Radomiak Radom 1:0

• 25.09.2021 17:34

• Aktualizacja: 04:22 26.07.2022

Ekstraklasowi piłkarze PGE FKS Stali Mielec pokonali w sobotnim spotkaniu Radomiaka Radom 1:0. W pierwszej połowie częściej przy piłce byli zawodnicy z Mazowsza, ale to dwukrotni mistrzowie Polski mieli lepsze okazje do zdobycia gola. Wykorzystali jednak tylko jedną z nich.
Po faulu Filipa Majchrowicza na Fabianie Piaseckim, tuż przed przerwą sędzia podyktował rzut karny. Już w doliczonym czasie gry zamienił go na bramkę Grzegorz Tomasiewicz.

Druga połowa stała pod znakiem zdecydowanej dominacji drużyny z Radomia, która jednak nie potrafiła doprowadzić do wyrównania. Najbliżej zdobycia gola był w 82. min. rezerwowy Mario Rondon, ale trafił piłką w poprzeczkę. Z kolei w doliczonym czasie gry piękną "główka" popisał się Damian Jakubik, ale Rafał Strączek zdołał z wielkim trudem odbić piłkę.

Stal w drugie połowie było skupiona na defensywie, ale miała co najmniej dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. W 52. min. ładnie z rzutu wolnego uderzył Krystian Getinger. Z kolei w 61. min. Maksymilian Sitek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale naciskany z tyłu przez dwóch obrońców oddał strzał wprost w Majchrowicza.