SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Żyją bez ciepłej wody po awarii. „Sąsiad zamurował instalacje”

fot. Pixabay

Część mieszkańców z bloku przy ul. Benedykta Polaka 1 na warszawskim Ursynowie od dwóch tygodni żyje bez ciepłej wody w kuchni. Doszło tam do awarii instalacji. Spółdzielnia zakręciła kurki, jednak nie jest w stanie naprawić usterki. Uniemożliwia to jeden z sąsiadów.

Do awarii instalacji doszło na wysokości drugiego piętra przy jednym z mieszkań. Lokatorzy nie chcą jednak wpuścić robotników ze spółdzielni. Tłumaczą to tym, że niedawno zrobili remont.

Wszystko zaczęło się od tego, że zalało mieszkania – mówi sąsiadka mieszkająca na parterze. – Przyszedł hydraulik, ja zgłosiłam, że mi sufit zalewało. Poszedł do tej pani, a ta pani twierdzi, że nie ma komu zdemontować. Jest zamurowane na sztywno. Hydraulicy tego nie wezmą, bo oni za to odpowiadają. Muszą właściciele zdemontować, a ona powiedziała, że nie mają czasu. Oni mają działkę za Warszawą. To zamiast zrobić w weekend, to ona sobie wyjeżdża – dodaje.

Próbowaliśmy porozmawiać z właścicielem lokalu, w którym doszło do awarii, jednak nie zastaliśmy go w mieszkaniu. Zapytaliśmy Spółdzielnię Mieszkaniową „Na Skraju”, dlaczego cały czas usterka nie jest naprawiona.

Lokator nie chce wpuścić do mieszkania robotników – tłumaczy inspektor sanitarny, Andrzej Nowak. – Ten lokator zrobił sobie remont mieszkania, zabudował w sposób trwały szacht technologiczny w którym poprowadzone są przewody instalacji ciepłej wody, zimnej, cyrkulacji, kanalizacji, gazu. Szacht musi być obligatoryjnie w każdej chwili dostępny – wyjaśnia.

Inspektor poinformował nas, że w ubiegłym tygodniu udało się porozumieć z sąsiadem.

Miał nas wpuścić w tym tygodniu, jednak teraz nie ma z nim kontaktu – mówi Nowak. – Pan zadeklarował, że przygotuje dostęp, poinformuje nas o terminie. Czekamy, chcemy zrobić robotę i ponownie puścić mieszkańcom ciepłą wodę – dodaje.

Zgodnie z prawem mieszkaniec powinien w przypadku awarii udostępnić lokal. Jeżeli tak się nie stanie, to niewykluczone, że sprawa będzie zgłoszona do sądu.

Czytaj też: Problemy obcokrajowców na polskim rynku mieszkaniowym 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone