SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Radio dla Ciebie na Dniach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

fot. RDC

Przez cały weekend na warszawskim Ursynowie trwały Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. RDC świętowało razem z warszawską uczelnią i w związku z tym na miejscu pojawiło się nasze plenerowe studio. W sobotę Robert Łuchniak rozmawiał ze studentami, wykładowcami i władzami uczelni.

Na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego pojawiły się zwierzęta, obejrzeć można było specjalistyczne maszyny i porozmawiać z ekspertami. Otwarte były też pracownie i laboratoria.

Uczelnia wyszła również poza kampus – w niedzielę część wydarzeń odbyła się w Łazienkach Królewskich.

Radio dla Ciebie świętowało w sobotę z SGGW. Robert Łuchniak i goście naszego plenerowego studia opowiadali m.in. o programie „start po indeks”, wirtualnej rzeczywistości i wystawie akwarystycznej na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej SGGW.

Rektor, prof. dr hab. Wiesław Bielawski mówił o zmianach w szkolnictwie wyższym, a prof. dr hab. Kazimierz Tomala – o ofercie dydaktycznej uczelni, rekrutacji i konkursie „Start po indeks”.

Prof. dr hab. Jarosław Chormański, prodziekan ds. nauki i współpracy międzynarodowej Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, powiedział o wykorzystaniu nowoczesnych technologii w nauce i dydaktyce, a dr inż. Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy SGGW, opowiedział o wirtualnej rzeczywistości w edukacji. Odwiedził nas również Rafał Maciaszek, student Wydziału Nauk o Zwierzętach, organizator wystawy akwarystycznej.

Dr Wojciech Połeć i dr Tomasz Herudziński z Katedry Socjologii Wydziału Nauk Społecznych mówili o współczesnych szamanach syberyjskich i przemianach polskiej przestrzeni wiejskiej w perspektywie socjologii wizualnej.

Z dr Agnieszką Maj Robert Łuchniak rozmawiał o warsztatach „Niebezpieczni inni – wygląd zewnętrzny a uprzedzenia społeczne”, a z dr. Piotrem Swachą – o propagandzie oraz cenzurze w prasie sportowej na przełomie lat 40 i 50 XX wieku.

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone