SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Co zrobić, żeby zostać gwiazdą? „Chciałabym wierzyć, że trzeba mieć talent”

fot. flickr

– W dobie łatwiejszego budowania swojego wizerunku, tej autokreacji, którą umożliwiają nam media, kimś sławnym może stać się postać znana tylko z tego, że jest znana – mówiła w „Popołudniu RDC” medioznawca dr Anna Jupowicz-Ginalska.

Jak przyznała, bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie, kim jest gwiazda, celebryta i postać medialna. – Chciałabym wierzyć, że żeby zostać gwiazdą, trzeba mieć talent. Nie musi to być talent do śpiewania, tańczenia czy grania, to może być choćby talent językowy, malarski czy jakikolwiek inny – podkreśliła Anna Jupowicz-Ginalska.

Zwróciła uwagę, iż chciałaby, aby znane osoby coś sobą reprezentowały. – Natomiast w dobie łatwiejszego budowania swojego wizerunku, tej autokreacji, którą umożliwiają nam media, kimś sławnym może stać się postać znana tylko z tego, że jest znana – zauważyła w „Popołudniu RDC”

Media społecznościowe

Jupowicz-Ginalska przypomniała również, że to, co naprawdę dobrze robi w budowaniu swojej kariery, to relacje z fanami w mediach społecznościowych. – Czasami wymaga to bardzo grubej skóry, żeby nie brać do siebie krytycznych uwag, które się tam pojawiają. Kilku celebrytów umie prowadzić media społecznościowe. Może to jest właśnie ten talent – powiedziała.

Jak się okazuje, aktywność celebrytów w internecie często łączy się z tzw. „hejtem”. Medioznawczyni oceniła, iż wynika on z mylnego wrażenia anonimowości w internecie. – Internet natomiast nie zapomina, śledzi nas, bo sami podajemy swoje dane w różnych aplikacjach. Prędzej czy później nas znajdą, więc uwaga na ten cały „hejt”, bo to nie jest tak, że jesteśmy anonimowi – przestrzegała w „Popołudniu RDC” Anna Jupowicz-Ginalska.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone