SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Centrum stolicy czekają zmiany. Ratusz przedstawił koncepcję

mat. prasowe

– Centrum miasta ma tętnić życiem i być atrakcyjne – przekonuje Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy przedstawił koncepcję zmian w sercu stolicy. Ratusz chce, by na Marszałkowskiej otwarto jak najwięcej lokali w parterach budynków. Plany, które mają być zrealizowane do 2023 roku, obejmują również między innymi powstanie dodatkowych miejsc parkingowych, a także przejścia dla pieszych na Marszałkowskiej.

Na pewno będzie więcej zieleni i na pewno będą zmiany dotyczące parkowania, by wygospodarować miejsce, żeby ta ulica ożyła. Zarówno Marszałkowska, jak i Aleje Jerozolimskie są tak szerokie, że nawet bez drastycznej zmiany ruchu można wygospodarować znacznie więcej miejsca – powiedział Rafał Trzaskowski.

Zmiany dotkną rondo Czterdziestolatka, gdzie pojawi się m.in. ścieżka rowerowa oraz rondo Dmowskiego, które czeka przebudowa. – Chcemy też wprowadzić dwa przejścia dla pieszych na ulicy Marszałkowskiej na wysokości ulicy Widok i wysokości ulicy Nowogrodzkiej już w przyszłym roku. Natomiast jeśli chodzi o przebudowanie ronda, to trwają rozmowy z PKP o tym, jak szybko PKP będzie remontować linię średnicową – zapowiedział prezydent Warszawy.

Trzaskowski przypomniał też o stworzeniu placu Centralnego wokół Pałacu Kultury i Nauki, przebudowie placu Pięciu Rogów i stworzeniu podziemnego parkingu na pl. Powstańców Warszawy. Realizacja planu ma potrwać do 2023 roku.

Czytaj też: Koniec chaosu reklamowego w stolicy. Jest uchwała krajobrazowa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone