SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bunt restauratorów z Legionowa. Chcą otworzyć lokale dla gości

fot. Pixabay

Restauratorzy w podwarszawskim Legionowie zapowiadają, że w poniedziałek otworzą swoje lokale dla gości, pomimo przedłużenia obostrzeń do 31 stycznia. Obecnie można sprzedawać jedzenie tylko na wynos. Restaurator Maciej Adamski powiedział, że „jeszcze miesiąc takiej sytuacji jak teraz i trzeba będzie zwalniać pracowników”.

Od 18 stycznia utrzymane zostaną wszystkie z dodatkowych obostrzeń, wyjątkiem jest uruchomienie nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych. Obostrzenia te będą utrzymane do 31 stycznia – informowała w poniedziałek kancelaria premiera. Dotyczy to także zamknięcia restauracji, które nadal mogą serwować dania jedynie na wynos i dowóz.

„Dłużej czekać nie będziemy”

Wbrew tej decyzji restauratorzy w Legionowie planują otwarcie w poniedziałek swoich lokali dla gości. „Dłużej czekać nie będziemy. Rozmawiałem dzisiaj z właścicielami wielu restauracji w Legionowie. Każdy z nas ma dosyć, każdy ma rodziny i każdy ma prawo do pracy. Mamy pracowników, za których jesteśmy odpowiedzialni. Otwieramy się w poniedziałek” – informował w mediach społecznościowych Maciej Adamski, właściciel restauracji Qlturalni Qlinarni w Legionowie. We wpisie zaprosił gości do wszystkich lokali gastronomicznych w tym mieście. „Wspieramy się nawzajem. Bez Was nie damy rady. A służby, które do nas przyjadą, prosimy o bycie ludźmi” – podkreślił.

Pytany o tę zapowiedź, Adamski powiedział, że restauratorzy mają dość obecnej sytuacji. – Wszyscy restauratorzy, wszyscy przedsiębiorcy mamy dość tego, co się dzieje z nami, co rząd robi z nami.(…) Jeszcze chwila i nie będzie, o co walczyć – nie będzie tych lokali, nie będzie tej gastronomi. Nie będzie niczego – mówił. – Do tej pory jakoś dawaliśmy sobie radę z tego, co zaoszczędziliśmy. Został miesiąc i będziemy musieli zwalniać ludzi – dodał.

Wparcie prawników

Poinformował również, że na czwartek zaplanowane jest spotkanie restauratorów z prawnikami i radcami prawnymi, którzy mają wspierać pro publico bono w sądzie wszystkich, którzy otworzą swoje lokale w poniedziałek. – Będziemy mieć zebranie praktycznie wszystkich restauratorów w mieście – powiedział Adamski. Dopytany, ilu z nich zapowiada otwarcie lokali dla gości tego dnia, odpowiedział, że deklarują to wszyscy.

Czytaj też:

Szara strefa łamiących obostrzenia usługodawców w Polsce rośnie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone