SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Białołęka. Erazma w fatalnym stanie, ale jest szansa na remont

Wikimedia commons/Cezary p CC BY-SA 3.0

Pojawiło się światełko w tunelu w sprawie dziurawej jezdni na Erazma z Zakroczymia w Warszawie. Wyrwy są już tak głębokie, że kierowcy tracą zawieszenie, a to droga dojazdowa do osiedli, szkoły oraz ośrodka sportu. Jedna z trzech spółdzielni zgodziła się jednak na oddanie służebności dzielnicy, a dwie pozostałe są chętne, by podjąć działania w tej sprawie.

Na razie tylko Energia zgodziła się na oddanie służebności, aby urząd dzielnicy mógł przeprowadzić remont. Pozostałe dwie deklarują nam podjęcie niezbędnych kroków.

U nas sytuacja jest skomplikowana, ponieważ wymaga zmiany w aktach notarialnych mieszkańców – wyjaśnia prezes MSM Budowlani Marcin Kaczmarczyk. I zapewnia, że porozmawia z prezesem Energii. – Zastanawiam się jak sytuacja wygląda w Energii, bo u nich – z tego co wiem – jest bardzo dużo osób wyodrębnionych i mają drogę niewydzieloną – mówi.

Sprawa ciągnie się od 6 lat, dziury są coraz większe.

Po naszej interwencji urząd dzielnicy Białołęka wysłał pismo do spółdzielni – zapewnia na rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Białołęka Marzena Gawkowska. – Potrzebujemy pisemnej deklaracji, a później konkretnych działań ze strony spółdzielni. Działań, które prowadzą do przekazania nam służebności tej drogi, żebyśmy my mogli ją wyremontować – dodaje.

Na spotkanie z burmistrzem na razie nie ma szans.

Spotkania już były i jakby został wytyczony plan działań po tych spotkaniach, ale on nie jest realizowany – mówi Marzena Gawkowska.

Od 2014 roku sporo się zmieniło – zarówno burmistrz dzielnicy, jak i prezesi spółdzielni MSM Budowlani i RSM Praga.

Czytaj też: Poszerzenie drogi z Legionowa do Zegrza. GDDKiA ogłosiła przetarg

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone