SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przebudowa Warszawy Zachodniej. Duże utrudnienia dla kierowców

Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia/fot. Wikimedia Commons

Od piątku warszawscy kierowcy utkną w jeszcze dłuższych niż zwykle korkach w okolicy ronda Zesłańców Syberyjskich. Środkowa części tunelu przy wjeździe w Aleję Prymasa Tysiąclecia z Alejami Jerozolimskimi będzie zamknięta.

– Kolejarze modernizujący stację Warszawa Zachodnia rozpoczynają kolejny etap prac. Remont wiaduktu nad al. Prymasa Tysiąclecia wymusi zamknięcie środkowej części tunelu. Od piątku, 9 kwietnia, wieczorem kierowcy skręcający w lewo z Alei Jerozolimskich będą kierowani na sąsiednią jezdnię – poinformował stołeczny ratusz.

Zamknięcie środkowej części tunelu w ciągu Al. Prymasa Tysiąclecia planowane jest na 21. Kierowcy, skręcający z Al. Jerozolimskich (od strony Włoch) w lewo w Al. Prymasa Tysiąclecia, będą kierowani na sąsiednią jezdnię. Po wyjechaniu z tunelu pod rondem Zesłańców Syberyjskich przejadą na drugą jezdnię specjalnie wybudowanym łącznikiem.

Drugi pas tej jezdni będzie dostępny dla skręcających z Al. Jerozolimskich (od strony Śródmieścia) w prawo w Al. Prymasa Tysiąclecia i dla jadących na wprost z ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Dopuszczalna prędkość zostanie ograniczona do 40 km/godz.

Utrudnienia na około dwa miesiące

Utrudnienia w tym miejscu potrwają do początku lipca. W kolejnych etapach planowane jest zamknięcie zachodniej, a następnie wschodniej części tunelu. Dla każdej części utrudnienia mają potrwać ok. dwa miesiące.

Ratusz wyjaśnił, że kolejarze modernizują stację Warszawa Zachodnia, czyli stację obsługującą najwięcej pociągów w stolicy.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną dodatkowe perony, a wszystkie platformy, także te istniejące, będą zadaszone.

Komunikację w obszarze stacji ułatwi kładka, która połączy Wolę i Ochotę. W połowie kwietnia rozpocznie się nasuwanie na wybudowane podpory elementów konstrukcji kładki.

Zmieni się przejście podziemne

Całkowicie zmieni się także przejście podziemne – aby wybudować szersze przejście podziemne rozebrany zostanie fragment obecnego przejścia od strony ul. Tunelowej. Według zapewnień PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. inwestycja będzie skończona do 2023 r.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Czytaj też:

Ursynów. Wieżowiec bez parkingu podziemnego. „To eksperyment”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone