SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Bartosz Kapustka dołączył do Legii. „Klub nie mógł zrobić nic więcej”

Bartosz Kapustka/fot. Mateusz Kostrzewa, Legia Warszawa

Trwa ofensywa transferowa Legii Warszawa. Do mistrzów Polski trafił Bartosz Kapustka. Jak poinformował klub, 23-latek podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. To piąte wzmocnienie zespołu przed nowym sezonem. – Wydaje się, że Legia pod względem kadrowym, transferowym, nie mogła zrobić nic więcej – mówił w „Magazynie Sportowym RDC” dziennikarz Adam Godlewski.

Nigdy nie byłem tak głodny piłki jak teraz. Jeśli zdrowie dopisze, wszystko będzie w porządku. Transfer był przeprowadzony bardzo skrupulatnie. Byłem do niego przekonany, klub również. Organizacyjnie Legia jest na poziomie topowych klubów i ma duże ambicje, podobnie jak ja. Znam wielu zawodników grających przy Łazienkowskiej i jestem przekonany, że Legia to dla mnie dobre miejsce do gry – powiedział 14-krotny reprezentant Polski, cytowany w komunikacie warszawskiego klubu.

Legia o Kapustkę starała się od dłuższego czasu, ale wcześniej na przenosiny do Polski nie zgadzał się klub piłkarza. Leicester City wolało wypożyczać pomocnika do Niemiec i Belgii. Teraz w sprawie transferu zapaliło się zielone światło. – Potencjał, umiejętności, wizję gry ma absolutnie odpowiednią i dla Legii i nawet dla reprezentacji. Jeżeli zdrowotnie da radę, niewątpliwie będzie wzmocnieniem – mówił w „Magazynie Sportowym RDC” publicysta Adam Godlewski.

23-letni piłkarz, który był objawieniem Euro 2016, to piąty transfer mistrzów Polski tego lata. – To kolejny mądre wzmocnienie Legii – dodał Godlewski. – Wydaje się na dzisiaj, że Legia pod względem transferowym nie mogła zrobić nic więcej – stwierdził dziennikarz.

Kwota transferu nie została ujawniona. Kapustka związał się mistrzami kraju dwuletnią umową. Tego lata do tej pory do Legii trafili obrońcy: Filip Mladenović i Josip Juranović, napastnik Rafael Lopez i bramkarz Artur Boruc.

Po minionym sezonie mistrzowie Polski wrócili na Łazienkowską 8 sierpnia. Dzień później miał zostać rozegrany mecz o Superpuchar Polski z Cracovią, który ostatecznie odwołano. Między 13 a 16 sierpnia zaplanowane jest spotkanie z GKS-em Bełchatów w 1. rundzie Pucharu Polski, a 18 lub 19 sierpnia rozpoczną się eliminacje do Ligi Mistrzów.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: co dalej z odwołanym meczem o Superpuchar Polski?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone