SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Aureola” – słuchowisko J. Przybory dzisiaj w „Wieczorze literackim” RDC!

Jeremi Przybora/fot. Unknown photographer, Public domain/Wikimedia Commons

Kolejne wyjątkowe słuchowisko Polskiego Radia na antenie RDC! Już dziś w „Wieczorze literackim” „Aureola” Jeremiego Przybory. Zapraszamy tuż po godzinie 20:00.

To historia Edwarda (w tej roli Ignacy Gogolewski), któremu podczas lekcji angielskiego nad głową pojawia się aureola. Jego żona i syn (Danuta Wodyńska i Krzysztof Turkowski) uważają, że Edward jest dobrym człowiekiem, możliwe że nawet świętym. Kolejni ludzie starają się to wykorzystać. Ksiądz chce, żeby pokazywał się parafianom, by wzmocnić ich wiarę, ministrowi służy jako pochodnia przy łowieniu raków. Edward zauważa jednak kolejne złe strony posiadania aureoli – koledzy odmawiają mu gry w karty, kochanka odmawia spotkań, śni mu się, że aureola przeszkadza w napadzie na bank. Głos znikąd wyjaśnia mu, że nie jest świętym – aureola jest jedynie eksperymentem.

W spektaklu wzięli udział m.in. Jan Nowicki, Irena Kwiatkowska czy Czesław Kalinowski. Słuchowisko zdobyło II nagrodę w konkursie Polskiego Radia w 1963 roku.

Emisja w najbliższym „Wieczorze literackim” Radia dla Ciebie. Do usłyszenia w sobotę o 20:05! W programie również rozmowa z dr Anetą Kielak – sekretarz literacką Teatru Ateneum – o Janie Matyjaszkiewiczu, wieloletnim aktorze scen warszawskich. Gośćmi będą również Rafał Pyka i Łukasz Matecki, którzy opowiedzą o „Romeo i Julii” w reżyserii Johna Weisgerbera w Ogrodach Pałacowych w Wilanowie.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone