SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Łochów. Policjant w areszcie – zwlekał z wezwaniem karetki

fot. Policja Podkarpacka/Twitter

Aresztowano policjanta z posterunku w Łochowie. Miał narazić przesłuchiwanego wcześniej mężczyznę na utratę życia. Sebastian D. pod koniec czerwca był przesłuchiwany przez około 20 minut. Po tym czasie wystąpiły u niego drgawki i zaburzenia mowy. Funkcjonariusz Tomasz K. wezwał pogotowie dopiero trzy godziny później. Poszkodowany zmarł w szpitalu w Wyszkowie.

Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazały na ostrą niewydolność krążeniową. – Policjant jest podejrzany o narażenie pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez zaniechanie wezwania do niego pomocy medycznej – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek.

Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzone jest też w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, ale w tym wypadku na razie nikomu nie przestawiono zarzutów. – Na razie brak jest ustaleń wskazujących na związek przyczynowy pomiędzy zachowaniem funkcjonariuszy policji a śmiercią pokrzywdzonego – zauważa rzeczniczka prokuratury.

Policjant złożył obszerne zeznania, które częściowo wykluczają się z ustaleniami śledczych. Spędzi on w areszcie dwa miesiące. Przesłuchiwani są także świadkowie, a w razie konieczności powołani zostaną kolejni biegli.

Czytaj też:

Śledztwo ws. śmierci 32-latka po interwencji policji przedłużone

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone