SŁUCHAJ ONLINE
MENU

A. Vuković: jestem lepszym trenerem, tego nie da się kupić

Trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković/fot. PAP/Leszek Szymański

W każdym aspekcie trenerskiego zawodu udało mi się podnieść swoje umiejętności – stwierdził w „Magazynie Sportowym RDC” trener piłkarzy Legii Warszawa Aleksandar Vuković. W rozmowie z Łukaszem Starowieyskim i Tomaszem Sokołowskim Serb podkreślił, że z wieloma sytuacjami na boisku, jak i poza nim, w dobiegającym końca sezonie spotkał się po raz pierwszy. Szkoleniowiec mistrzów Polski mówił także o konieczności wzmocnienia drużyny przed rywalizacją w europejskich pucharach.

W sobotę po wygranym meczu z Cracovią przy Łazienkowskiej była radość, ale teraz nie ma czasu na świętowanie. – Po ostatnim gwizdku czułem się bardzo wyczerpany emocjonalnie – ta feta była dla wszystkich innych – mówił Aleksandar Vuković w „Magazynie Sportowym RDC”.

Trener, jak przekonywał, już zakasał rękawy. W tym tygodniu Legia rozegra ostatnie dwa mecze w PKO Ekstraklasie, a w sierpniu ruszają eliminacje do europejskich pucharów. – To jest dobry moment na zaplanowanie sposobu przygotowań do tych meczów, czasu jest bardzo mało – zaznaczył szkoleniowiec mistrzów Polski.

Według Vukovicia, do Legii powinno dołączyć 5-6 piłkarzy. – Będziemy szukać jeszcze jednego wartościowego bramkarza oraz napastnika. Każda formacja zostanie wzmocniona – zaznaczył gość Radia dla Ciebie.

Początkiem lipca umowę z klubem podpisał obrońca Filip Mladenowić, który ostatnio grał w Lechii Gdańsk.

Trenerski progres

Aleksandar Vuković pytany o dobiegający końca sezon ligowy stwierdził, że nie tylko drużyna, ale też on sam jako trener podniósł swoje umiejętności. Serb przejął Legię w poprzednim sezonie, zespół stracił wówczas mistrzostwo na ostatniej prostej. Początek bieżących rozgrywek również nie był dla niego udany, kibice domagali się nawet zwolnienia trenera. – To są bezcenne doświadczenia – podkreślił szkoleniowiec stołecznych.

Pierwszy raz znalazłem się w kryzysie, pierwszy raz doświadczyłem pochwał z każdej strony, pierwszy raz znalazłem się w sytuacji, w której trzeba podnieść szatnię, albo tonować w niej nastroje – wspominał Vuković.

Cały sezon to była najlepsza możliwa szkoła dla trenera – dodał szkoleniowiec. – Tego nie nauczysz się w szkole, nie kupisz, tylko musisz sobie to zdobyć i odczuć na swojej skórze – zauważył.

Dlatego na pytanie, czy jest lepszym trenerem Vuković odpowiedział krótko: – To jest nieuniknione, to naturalna kolej rzeczy.

Teraz przed trenerem kolejne wyzwania. Zarówno piłkarzy jak i szkoleniowców obowiązuje ta sama maksyma – jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. Czasu na przygotowanie do nowego sezonu będzie mało. Jeszcze w tym tygodniu Legię czekają dwa ostatnie spotkania ligowe, w których szansę mają dostać młodsi i rezerwowi zawodnicy. W środę mistrzów Polski czeka wyjazd do Gdańska na mecz z Lechią, zaś sezon zakończą przy Łazienkowskiej starciem z Pogonią Szczecin.

Czytaj też:

Legia Warszawa piłkarskim mistrzem Polski. Pewna wygrana z Cracovią

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone