SŁUCHAJ ONLINE
MENU

40-latek pchnął znajomego nożem w brzuch. Grozi mu nawet dożywocie

zdjęcie ilustracyjne/fot. mokotow.policja.waw.pl

Trzy miesiące aresztu zastosował sąd wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. 40-latek zatrzymany przez bielańskich mundurowych zadał pokrzywdzonemu cios nożem w brzuch, powodując obrażenia zagrażające życiu – poinformowała we wtorek st. asp. Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji V. Był już wcześniej karany.

Jak przekazała policjantka, funkcjonariusze dostali sygnał o mężczyźnie przywiezionym do szpitala z raną kłutą brzucha. Jak ustalili, do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na osiedlu Wawrzyszew podczas spotkania towarzyskiego. – Pokrzywdzonemu cios nożem kuchennym miał zadać jeden z zaproszonych gości – wyjaśniła st. asp. Kamila Szulc.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. – Mężczyznę znaleźli na klatce schodowej bloku, gdzie popełniono przestępstwo – poinformowała Szulc.

Na sumieniu również rozbój w Parku Olszyna

Zatrzymany 40-latek trafił do policyjnej celi. Policjanci rozpoznali w nim również jednego z trzech sprawców rozboju, do jakiego doszło na początku ubiegłego tygodnia w Parku Olszyna. – Zatrzymany mężczyzna wspólnie i w porozumieniu z 33-latkiem i 39-latkiem, napadli wtedy na ogrodnika oraz skradli mu kosę spalinową wartą 3,5 tys. złotych. Podejrzani o rozbój dwaj mężczyźni, zatrzymani przez mundurowych tuż po zdarzeniu, zostali już aresztowani na okres trzech miesięcy – podała Szulc.

40-latek karany w przeszłości za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w prokuraturze usłyszał dwa zarzuty za usiłowanie zabójstwa i rozbój. Decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie w warunkach recydywy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj też: Atak na turystkę w Warszawie. Możliwa wyższa kara dla Eryka G.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone