Wiadomości
Udostępnij:
Jedna osoba zabita, kilkanaście rannych w rosyjskich atakach w ciągu doby
-
10.10.2023 22:49
-
Aktualizacja: 19:24 10.10.2023
Wtorek 10 października to 593. dzień wojny w Ukrainie. Jak poinformowały władze obwodowe, jedna osoba poniosła śmierć, a kilkanaście odniosło obrażenia w wyniku rosyjskich ataków w trzech obwodach Ukrainy w ciągu ostatniej doby.
Jeden mieszkaniec wsi Konstantynówka w obwodzie donieckim na wschodzie kraju zginął w wyniku poniedziałkowych ostrzałów rosyjskich, a cztery osoby zostały ranne – poinformował na Telegramie szef władz obwodowych Ihor Moroz.
Obwód chersoński na południu Ukrainy był ostrzeliwany w ciągu doby 79 razy przy użyciu moździerzy, artylerii, czołgów, lotnictwa i dronów. Obrażenia odniosły cztery osoby – poinformował na Telegramie szef władz obwodowych Ołeksandr Prokudin.
Troje cywilów – dwie kobiety w wieku 45 lat i 34-letni mężczyzna – zostało rannych wskutek rosyjskiego ataku we wtorek rano na wioskę Wełyky Burłuk w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie kraju – podał na Telegramie szef władz obwodowych Ołeh Syniehubow. Według wstępnych informacji zaatakowano przy użyciu rakiety S-300.
W nocy z poniedziałku na wtorek siły rosyjskie zaatakowały w sumie 10 obwodów, w tym także czernihowski i sumski na północy, odeski, zaporoski i mikołajowski – na południu oraz dniepropietrowski i ługański – na wschodzie.
Władze obwodowe informują o zniszczeniach budynków mieszkalnych, zabudowań gospodarczych oraz obiektów infrastruktury.
Czytaj też: Ostrzał cerkwi w Chersoniu podczas nabożeństwa. Dwie osoby ranne
Źródło:
Autor:
RDC /PA
Kategorie: