Wnioski o rządowy węgiel w Serocku tylko do poniedziałku

  • 16.02.2023 22:08

  • Aktualizacja: 20:27 16.02.2023

To już ostatnie wezwanie. Tylko do 20 lutego mieszkańcy Serocka mogą składać wnioski o węgiel w rządowym programie. W całej Polsce termin mija z końcem kwietnia.

Zastępca burmistrza Marek Bąbolski mówi, że krótszy termin w jego gminie podyktowany jest organizacją całej dystrybucji.
 
Od dnia złożenia wniosku do dnia złożenia zamówienia do Polskiej Grupy Górniczej, awizowania tego zamówienia, załatwienia tego transportu, przywiezienia na skup  , rozładunku, wydania węgla, powiadomienia jest określony proces - tłumaczy.


Dodatkowo, od marca PGNiG Termika zamyka skład w Ciepłowni Kawęczyn, z którego Serock odbiera węgiel dla mieszańców.

- Mam oficjalną informację od Polskiej Grupy Górniczej, że ze względu na to, że gminy już się wycofują z tego odbioru węgla, ponieważ nie mają zapotrzebowania, zmienia się punkt na bezpośrednio z kopalni. W tej cenie nie będziemy w stanie tego węgla z kopalni od 1 marca przywieźć. Dlatego chcę jak najwięcej tego węgla zamówić teraz - wyjaśnia Marek Bąbolski.
 
   
Sprzedaż węgla natomiast będzie się odbywać do końca kwietnia - chodzi teraz tylko o zgłoszenie ewentualnego zapotrzebowania. W ramach rządowego wsparcia kupować można węgiel w cenie nie wyższej niż 2000 złotych za tonę.

Czytaj też: „Będzie ciężko; zgubiłam się”. Kierowcy i pasażerowie o zmianach na Sobieskiego

Źródło:

RDC

Autor:

Cyryl Skiba/PL