Turysta z Hongkongu postanowił popływać w Wiśle. „Narzekał na zimno”

  • 20.03.2024 13:27

  • Aktualizacja: 13:29 20.03.2024

Strażnicy miejscy wyciągnęli z Wisły turystę z Hongkongu, który mimo zimna postanowił popływać w rzece. Nurtu zepchnął go daleko od miejsca, gdzie zostawił ubranie, ale był w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.

Strażnicy miejscy z patrolu rzecznego zauważyli na wysokości Saskiej Kępy człowieka płynącego wpław przez Wisłę. Temperatura wody wynosiła 8 stopni C. Funkcjonariusze podpłynęli do niego łodzią i wyciągnęli go na pokład. Pływak okazał się mieszkańcem Hongkongu.

„Wyjaśnił, że jest turystą i chciał po prostu popływać, ale trochę przeliczył się z siłami. Nie wiedział też, że w Wiśle obowiązuje zakaz kąpieli i że wypłynął na szlak żeglowny” – przekazali strażnicy miejscy.

Wyjaśnili, że mężczyzna, chociaż okazał się doskonałym pływakiem, nie wziął pod uwagę ani siły nurtu rzeki, który zepchnął go daleko od miejsca, gdzie zostawił ubranie, ani zbliżającego się gradobicia. Był w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, ale narzekał na zimno.

Strażnicy miejscy okryli go kocem termicznym i przetransportowali łodzią na plażę przy płycie Desantu, po drugiej stronie Wisły, gdzie pozostawił swoje rzeczy. Po pouczeniu przez strażników i ubraniu się zabezpieczony kocem termicznym amator dzikich kąpieli został zwolniony.

Czytaj też: Skwer na Mokotowie będzie nosił imię Wojciecha Młynarskiego

Źródło:

PAP

Autor:

RDC /PA