Samochodem tylko w jedną stronę? Duża zmiana organizacji ruchu we Włochach

  • 26.02.2024 06:16

  • Aktualizacja: 09:27 26.02.2024

Dzielnica Włochy planuje na obszarze między ul. Kleszczową a ul. Popularną wprowadzić ruch jednokierunkowy. Mieszkańcy obawiają się chaosu na osiedlowych uliczkach. — Projekt nie był konsultowany. To wywołało nasze ogromne zdziwienie — mówi Wojciech Kordel z Fundacji Włochy 2030. Z kolei rzeczniczka dzielnicy przekazuje, że zmiana jest planowana na prośbę mieszkańców i zapewnia, że będzie to jeszcze z nimi omawiane.

Duża zmiana organizacji ruchu we Włochach. Dzielnica planuje na obszarze między ulicą Kleszczową a Popularną wprowadzić ruch jednokierunkowy. Dotyczy to prawie wszystkich ulic. 

Część mieszkańców jest zaniepokojona, obawiają się chaosu na osiedlowych uliczkach. Wojciech Kordel z Fundacji Włochy 2030 podkreśla, że martwi brak dialogu z mieszkańcami w tej sprawie.

W zasadzie na 95–98 procentach ulic w tym kwadracie, będą to ulice jednokierunkowe. Projekt nie był konsultowany z mieszkańcami. To wywołało nasze ogromne zdziwienie. Wprowadzenie tak kompleksowego rozwiązania ruchu jednokierunkowego być może rozwiąże część problemów, ale też wygeneruje nowe — mówi Kordel.

Zmiana na prośbę mieszkańców?

Jak mówi rzeczniczka dzielnicy Małgorzata Kink, zmiana jest planowana na prośbę mieszkańców.

— Otrzymaliśmy sygnały, że uliczki w tym rejonie są wąskie i ciężko się minąć kierowcom — mówi rzeczniczka — Nie jest to ostateczne, kiedy i czy wprowadzimy organizację. Będzie to jeszcze omawiane z mieszkańcami. W zależności od tego, czy uzyska poparcie mieszkańców, będziemy ją wprowadzać, lub nie — wyjaśnia.

We wtorek, 27 lutego, odbędzie się komisja bezpieczeństwa na ten temat. Swoją obecność zapowiedzieli już mieszkańcy.

Czytaj też: Mur akustyczny zamiast drzew i boiska szkolnego. Trwa wycinka na Bielanach

Źródło:

RDC

Autor:

Przemysław Paczkowski/DJ

Kategorie: