Wielkie kariery zaczynali tu Iga Świątek czy Hubert Hurkacz. Bohdan Tomaszewski Cup 2023

• 28.08.2023 15:19

• Aktualizacja: 14:45 28.08.2023

Wystartował Bohdan Tomaszewski Cup 2023, czyli 54. edycja międzynarodowego turnieju tenisowego dla młodzieży do lat 16. Na kortach Warszawianki pojawi się ponad 100 zawodników z kilkunastu państw.

Od 54 lat rozgrywany jest turniej o Puchar Bohdana Tomaszewskiego. To poza mistrzostwami Polski najstarszy turniej rozgrywany w naszym kraju.

– Takim głównym powodem dla którego on zrobił, stworzył ten turniej to było właśnie danie szans polskim tenisistom, tenisistkom na rozwój. Turniej przez te wszystkie lata wydaje się, że stał się takim ważnym punktem w karierach wielu polskich tenisistów, wybitnych tenisistów – mówił w Magazynie Sportowym RDC Tomasz Tomaszewski, syn Bohdana, komentator tenisa i dyrektor turnieju.

Cel został osiągnięty. W turnieju brali udział niemal wszyscy najlepsi polscy tenisiści.

Agnieszka wygrał w finale pokonując Urszulę. W deblu bez straty seta wygrały ten turniej. Mój tata powiedział na konferencji "to są polskie siostry Williams” – wspominał Tomaszewski.

Grała tu też Iga Świątek, Hubert Hurkacz, a także m.in. norweska gwiazda Casper Ruud.

– Iga świątek miała 13 lat i przegrała pamiętam po walce w 3 setach z dziewczynką, która była o 3 lata starsza od niej. No ale widać było już wtedy niezwykłe rozmaite atuty Igi i motoryczne i była twarda i miała taką niesamowitą dynamikę w sobie – mówił Tomaszewski.

Otwarcie turnieju już dziś o 18. Bohdan Tomasz Cup potrwa do soboty.