Firma zarejestrowana w domu? W E.ON możliwe większe opłaty za prąd

  • 23.01.2023 09:49

  • Aktualizacja: 09:08 23.01.2023

Działalność gospodarcza zarejestrowana w domu – nawet gdy nie jest tam prowadzona – bez zamrożonych cen prądu. Firma E.ON – główny dostawca prądu w Warszawie – jako jedyna w Polsce nie obejmuje takich osób korzystniejszą taryfą.

Rządowa tarcza dla gospodarstw domowych może nie znaleźć swojego zastosowania w przypadku działalności gospodarczej zarejestrowanej w domu, jeśli naszym dostawcą prądu jest firma E.ON.

Wszystko zależy od tego, czy odbiorca podał na umowie NIP – mówi rzeczniczka E.ON Aleksandra Symczyńska. – Skoro mamy NIP na bazie umowy i informację z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej KRS, że pod tym adresem jest zarejestrowana firma, to nie możemy sami rozsądzić, że ta działalność nie podlega regulacjom ustawowym – zauważa.

Jak dodaje rzeczniczka, osoby które są w takiej sytuacji mogą rozwiązać problem, kontaktując się z dostawcą prądu. – Trzeba wpisać aneks do umowy. Rzeczywiście mogą wystąpić przypadki, kiedy klient otrzyma od nas taką informację, że nie kwalifikuje się do zamrożenia cen energii dla gospodarstw domowych. Może  się nie zgadzać z tą decyzją. Jego działalność może się nie odbywać w domu i w takich przypadkach prosimy naszych klientów, aby skontaktowali się z nami. Umożliwiamy składanie odpowiednich oświadczeń, które rozpatrujemy indywidualnie – podaje.

Zgodnie z założeniami rządowej tarczy gospodarstwa domowe mają płacić ok. 410 zł za MWh. Dla małych i średnich firm jest to 785 zł za MWh energii.

Czytaj też: Wyłudzenia z tarcz antykryzysowych na 7,5 mln. CBA zatrzymało 5 osób w Warszawie i Serocku

Źródło:

RDC

Autor:

Adam Abramiuk/PA

Kategorie: