„Lepiej nie przechodzić”. Mieszkańcy Płocka przerażeni stanem kamienicy przy Kolegialnej

  • 15.04.2024 18:13

  • Aktualizacja: 06:24 16.04.2024

Zabytkowa kamienica przy Kolegialnej 20 w Płocku w fatalnym stanie. Jest zabezpieczana po tym, jak oderwała się z budynku część gzymsu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale część mieszkańców - pomimo zabezpieczeń - woli przechodzić druga stroną ulicy.

Fatalny stan zabytkowej kamienicy w centrum Płocka. Budynek przy Kolegialnej 20 jest zabezpieczany. Stanęło już drewniane rusztowanie. Wcześniej oderwała się część gzymsu – na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dopóki nie zrobią remontu, lepiej nie przechodzić - mówią mieszkańcy, którzy teraz wybierają drugą stronę ulicy.
  

To budynek w którym przez 30 lat mieścił się płocki Sanepid. 

- Przy ulicy Kolegialnej 20 obecnie wykonywane jest zabezpieczenie budynku w postaci daszków oraz dokumentacja, ekspertyzy oraz inwentaryzacja całego budynku w celu przekazania dalszych informacji do pana wojewody, w jakim stanie jest budynek. Kamienica będzie prawdopodobnie remontowana - wyjaśnia dyrektor płockiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Justyna Szatkowska.
   
Sanepid jest zarządcą budynku, ale właścicielem jest Skarb Państwa. Płocka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przeniosła się na Królewiecką 14 – tam docelowo będzie jej siedziba.

Czytaj też: Koniec modernizacji ul. Na Skarpie. Kierowcy pojadą drogą jeszcze w tym miesiącu

 

Źródło:

RDC

Autor:

Agnieszka Pazdecka-Maruszak/PL