RKS Radomiak Radom zaprezentował swoich zawodników. Pierwszy mecz z wygraną

• 23.07.2023 14:38

• Aktualizacja: 18:01 23.07.2023

Wystartował kolejny sezon Ekstraklasy. Radomiak wygrał z Górnikiem Zabrze 2:0. Podczas sobotniego wydarzenia klub zaprezentował skład drużyny na nowy sezon 2023/2024. „Zieloni” ujawnili również, jak będą wyglądały koszulki na nadchodzące rozgrywki. — Musimy być jednością — podkreślał ze sceny kapitan zespołu Raphael Ross.

W niedzielnym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy Radomiak Radom  wygrał z Górnikiem Zabrze.

Pierwsza połowa meczu nie była ciekawa, chociaż zaczęła się obiecująco. Po pierwszym gwizdku sędziego do zdecydowanego ataku ruszył zespół z Górnego Śląska, ale w okolicy pola karnego rywala Lukas Podolski „zgubił” piłkę.

Szybko zarysowała się przewaga ekipy z Mazowsza, ale przed przerwą nie potrafiła ona nawet wypracować sobie tzw. 100-procentowej okazji do zdobycia gola.

Po przerwie nadal inicjatywę miał Radomiak, który w końcu ją udowodnił w 60. min. Wówczas strzał w kierunku bramki Górnika oddał Dawid Abramowicz, po którym zabrzański golkiper miał problem ze złapaniem piłki. Wykorzystał to Pedro Henrique, który skierował ją do siatki.

Pięć minut później padł drugi gol dla radomskiego zespołu. W polu karnym Górnik źle rozpoczął akcję. Daniel Bielica za daleko wypuścił piłkę, którą spróbował przejąć Pedro Henrique. Ostatecznie trafiła do Rafała Wolskiego, który umieścił ją w siatce.

W 73. min. zabrzanie mogli mówić o szczęściu, ponieważ po strzale Christosa Donisa piłka odbiła się od poprzeczki.

Prezentacja składu

W sobotę, 22 lipca na placu Jagiellońskim przed Teatrem Powszechnym mieszkańcy Radomia mogli poznać skład drużyny na nowy sezon 2023/2024 oraz zobaczyć oficjalne koszulki Zielonych na nadchodzące rozgrywki.

To dla mnie wielki zaszczyt być liderem drużyny — mówił ze sceny kapitan zespołu Radomiak Raphael Ross będący w towarzystwie tłumacza Pawła Jaśkiewicza.

Mam nadzieję, że zrobimy dużo rzeczy razem. Musimy być jednością, musimy ze sobą rozmawiać i robić wszystko, żebyśmy byli wszyscy razem zjednoczeni w tym co robimy — podkreślał Ross.

Po części oficjalnej piłkarze wyszli do swoich kibiców. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcia ze swoimi ulubionymi sportowcami lub wziąć autograf.

Co z nowym stadionem Zielonych?

Klub zabiegał o to, aby impreza odbyła się na nowym stadionie przy ulicy Struga 63, jednak na etapie organizowania imprezy, obiekt nie posiadał jeszcze pozwolenia na użytkowanie. W piątek w godzinach popołudniowych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że otrzymał dokument.

Pierwszy mecz na nowym stadionie odbędzie się w trzeciej kolejce, 5 sierpnia pomiędzy Radomiakiem i Cracovią. Dziś Radomiak zmierzył się z Górnikiem Zabrze.