Piłkarska Liga Konferencji. Legia Warszawa wygrała ze Zrinjskim Mostar 2:1

• 26.10.2023 23:56

• Aktualizacja: 00:16 27.10.2023

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Zrinjski Mostar 2:1 i podobnie jak Aston Villa ma sześć punktów w grupie E piłkarskiej Ligi Konferencji. Komplet zwycięstw w trzech kolejkach odniosły: Fenerbahce Stambuł Sebastiana Szymańskiego, PAOK Saloniki Tomasza Kędziory i Viktoria Pilzno.

Legia w 1. kolejce niespodziewanie pokonała Aston Villę 3:2, później przegrała a AZ Alkmaar 0:1, a w czwartek odniosła drugie zwycięstwo - jednak nie miała wcale przygniatającej przewagi. Gospodarze pierwsi zdobyli bramkę - do siatki trafił Nemanja Bilbija (30.), a ponadto mieli dwa trafienia nieuznane ze względu na minimalne pozycje spalone.

Wicemistrz Polski wyrównał w 32. minucie, gdy do własnej bramki piłkę posłał Slobodan Jakovljevic, a wynik ustalił Słoweniec Blaz Kramer (63.).

W drugim spotkaniu tej grupy Aston Villa pewnie pokonała na wyjeździe AZ Alkmaar 4:1. W składzie gości całe spotkanie rozegrał Matty Cash. Zespół z Birmingham ma lepszy bilans bramek niż Legia, ale na koniec fazy grupowej liczy się bilans bezpośrednich spotkań.

Poza Cashem spośród reprezentantów Polski powody do zadowolenia ma piłkarz Fenerbahce Stambuł Sebastian Szymański, który cieszył się w czwartek z wygranej u siebie z Łudogorcem Razgrad Jakuba Piotrowskiego 3:1 w grupie H.

Szymański wszedł na boisko w 63. minucie i asystował przy trzeciej bramce, natomiast Piotrowski rozegrał cały mecz.

Zespół z Turcji prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw. Bilansem dziewięciu punktów po trzech kolejkach może pochwalić się jeszcze tylko Viktoria Pilzno w grupie C oraz PAOK Saloniki w grupie G. Grecki klub, z Tomaszem Kędziorą na ławce rezerwowych, przegrywał na wyjeździe z Aberdeen 0:2, ale odrobił stratę, a w ostatniej akcji meczu austriacki pomocnik Stefan Schwab wykorzystał rzut karny i ustalił wynik na 3:2 dla gości.

W następnej kolejce dojdzie do rewanżów, m.in. Legia zagra w Warszawie ze Zrinjskim, a Aston Villa podejmie AZ Alkmaar.