Legia przegrała 0:1 z AZ Alkmaar w meczu 2. kolejki Ligi Konferencji

• 06.10.2023 06:07

• Aktualizacja: 08:58 06.10.2023

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z AZ Alkmaar 0:1 (0:0) w meczu 2. kolejki grupy E piłkarskiej Ligi Konferencji. W następnej kolejce, 26 października, Legię czeka wyjazd do Bośni.

0:1 przegrała Legia Warszawa z AZ Alkmaar w meczu Ligi Konferencji.

Po wygranej u siebie z Aston Villą 3:2 w pierwszej kolejce oczekiwania wobec Legii znacząco wzrosły. Podopieczni trenera Kosty Runjaica toczyli wyrównaną walkę z czwartą drużyną poprzedniego sezonu ligi holenderskiej, ale ostatecznie do Warszawy wracają bez punktu.

Jedyna bramka padła w 52. minucie. Po składnej akcji gospodarzy piłkę z bliska w bramce Legii umieścił Vangelis Pavlidis.

Polska drużyna starała się wyrównać, ale w okolicach pola karnego rywali brakowało dobrego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Legii nie pomogło nawet to, że przez blisko 30 minut grała w przewadze jednego zawodnika. W 66. minucie za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został Mayckel Lahdo.

W ostatnich minutach Legia praktycznie nie schodziła z połowy AZ, ale wynik już do końca nie uległ zmianie.

W tabeli grupy E sytuacja jest bardzo ciekawa. W drugim meczu czwartkowym meczu Aston Villa pokonała u siebie Zrinjski Mostar 1:0. To oznacza, że wszystkie drużyny mają po trzy punkty. W następnej kolejce, 26 października, Legię czeka wyjazd do Bośni. (PAP)

Składy:

AZ Alkmaar: Mathew Ryan - Yukinari Sugawara, Wouter Goes, Alexandre Penetra, David Moeller Wolfe (82. Bruno Martins Indi) - Mayckel Lahdo, Sven Mijnans (82. Ibrahim Sadiq), Jordy Clasie, Dani de Wit, Myron van Brederode (74. Denso Kasius) - Vangelis Pavlidis.

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Juergen Elitim (72. Maciej Rosołek), Patryk Kun (71. Gil Dias) - Josue, Tomas Pekhart (72. Blaz Kramer), Marc Gual (62. Ernest Muci).