Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na ferie? Policja radzi

  • 12.01.2024 13:16

  • Aktualizacja: 12:13 12.01.2024

Przed wyjazdem na ferie, zabezpieczmy nasze domy. Służby przypominają, żeby w towarzyszącym przygotowaniom do wyjazdów gwarze, nie zapomnieć o bezpieczeństwie. Trzeba pamiętać przede wszystkim o zamknięciu drzwi czy okien, ale nie tylko.

Rozpoczynają się ferie zimowe w mazowieckich szkołach. W związku z tym, że te wiążą się z wyjazdami, policja przypomina o zabezpieczeniu domu.

- Najlepszym rozwiązaniem jest czujny i zaufany sąsiad. Warto poinformować go, że nie będzie nas kilka dni i poprosić, żeby w tym czasie zwrócił uwagę na nasze mieszkanie czy dom, a w razie konieczności niezwłocznie poinformował policję o podejrzanie zachowujących się osobach w jego pobliżu - mówi Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

 
- Nie chwalmy się publicznie w mediach społecznościowych, że wyjeżdżamy - podkreśla Śniadała. - Pamiętajmy też, aby w tym okresie ograniczyć informowanie poprzez media społecznościowe, że wyjechaliśmy na kilka dni i nie ma nas w domu. To może ustrzec naszą posesję przez zainteresowaniem ze strony włamywaczy - dodaje.
 
   
Jeżeli mamy w domu alarm, nie zapomnijmy, żeby go włączyć.

Czytaj też: Rozpoczynają się ferie zimowe w mazowieckich szkołach

Źródło:

RDC

Autor:

Adam Abramiuk/PL

Kategorie: