„Oskar i Pani Róża” w Teatrze Kamienica. Ostatnie pokazy w tym sezonie

  • 30.05.2023 10:57

  • Aktualizacja: 09:52 30.05.2023

Ostatnia szansa na obejrzenie przed wakacjami spektaklu „Oskar i Pani Róża” w Teatrze Kamienica. Sceniczna adaptacja powieści Érica-Emmanuela Schmitta opowiada o odchodzeniu i adresowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. O przedstawieniu w „Poranku RDC” opowiadał Wojciech Brzeziński, odtwórca roli Oskara.

„Oskar i Pani Róża” to sceniczna adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści Érica-Emmanuela Schmitta o tym samym tytule. Spektakl jest opowieścią o odchodzeniu, które daje nadzieję pomimo przeciwności. Oskar i Pani Róża” zdecydowanie wpisuje się w nurt spektakli misyjnych, stanowi również idealne wypełnienie luki pomiędzy tytułami dla najmłodszych. W sztuce tej, jak w życiu, jest czas na łzy, śmiech oraz chwile wzruszeń. Ten niezwykle pozytywny i pełen ciepła traktat o wartości życia uświadamia nie tylko kruchość istnienia, ale przede wszystkim jak „zachwycić się” życiem.

Gościem „Poranka RDC” był Wojciech Brzeziński - odtwórca roli Oskara. Aktor opowiadał o przedstawieniu.

- Jesteśmy świadkami, jako widzowie, przechodzenia przez całe życie, przez wszystkie emocje, które nas spotykają w każdej dekadzie. Tego małego chłopaka, który dojrzewa, rozumie coraz więcej, nie godzi się z Bogiem, godzi się z Bogiem - mówił gość Grzegorza Chlasty. 
   
Najbliższe spektakle do zobaczenia w Teatrze Kamienica 31 maja i 4 czerwca. W tym drugim terminie będzie to ostatni pokaz przed wakacjami.

Posłuchaj całej rozmowy: „Oskar i Pani Róża” w Teatrze Kamienica

 

Źródło:

RDC

Autor:

Dominika Naborowska/PL