SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tysiąc muzyków w jednym miejscu. Wielkie Granie na PGE Narodowym

Wielkie Granie na PGE Narodowym w Warszawie/fot. RDC

Tysiąc muzyków – instrumentalistów i wokalistów – zagra 25 największych hitów wszech czasów. Tak będzie wyglądało Wielkie Granie na Stadionie Narodowym w Warszawie 10 września. To muzyczne wydarzenie jest częścią obchodów 10-lecia istnienia stadionu.

Zgłoszenia w formie muzycznej video prezentacji będą oceniać liderzy muzyczni sekcji: gitary, basu, perkusji i wokalu. O wyborze kandydata zdecydują nie tylko umiejętności, ale też energia i pasja.

Zakładam, że przy dwustu basistach ten poziom będzie różny, ale to nie jest bardzo istotne. Jestem przekonany, że każdy znajdzie dla siebie jakąś frazę, w której będzie mógł się odnaleźć. Pewnie będą grane trudne kawałki, ale będą też łatwiejsze – mówi Radiu dla Ciebie lider sekcji basistów Wojtek Pilichowski.

Hity wszech czasów

Wrażenie zrobi orkiestra, w której skład wejdzie dwustu perkusistów. – Często grywam z orkiestrami, ale zazwyczaj każdy gra na różnych instrumentach. Szczerze mówiąc, nigdy w życiu nie przypuszczałem, że mogę wziąć udział w wydarzeniu o taki wielkiej skali, więc jestem totalnie podniecony tą sytuacją – przyznaje lider sekcji perkusistów Michał Dąbrówka.

Spośród 100 przebojów, które znalazły się na stronie Wielkiego Grania, stworzona zostanie lista 25 hitów, które zagra orkiestra. – To jest sto utworów z całego świata, z których wybranych zostanie 25. Jest naprawdę mnóstwo takich kawałków, bardzo bym chciał, żeby był zagrany na przykład jeden kawałek AC/DC – zdradza ambasador wydarzenia Jan Borysewicz.

Muzycy zajmą całą płytę stadionu. Na widzów czeka pula 40 tysięcy biletów. Zapisy wraz ze szczegółowymi informacjami TUTAJ. Uroczyste ogłoszenie listy tysiąca muzyków, którzy zagrają na PGE Narodowym, 26 czerwca.

Czytaj też:

Związek Kompozytorów Polskich przyznał nagrody za rok 2021

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone