SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Są zarzuty dla dla podejrzanych o napad w Nadarzynie [WIDEO]

fot. KSP

Cztery osoby podejrzane o napad na kantor w Nadarzynie usłyszały zarzuty dokonania rozboju – poinformował w piątek Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak poinformował rzecznik prokuratury warszawskiej, podejrzani Jacek S., Gabriel C., Piotr C. i Norbert S. działali według uzgodnionego podziału.

Podejrzani poruszali się skradzionym autem marki Kia, którym zajechali drogę samochodowi, w którym znajdował się pokrzywdzony. Następnie grozili pokrzywdzonemu użyciem przemocy poprzez posłużenie się niebezpiecznymi przedmiotami, w tym pałkami teleskopowymi – powiedział Łapczyński.

Rzecznik prasowy prokuratury podał, że mężczyźni obezwładnili pokrzywdzonego i ukradli mu czarną torbę, w której były pieniądze i rzeczy osobiste, następnie zniszczyli jego samochód powodując szkody na kwotę 140 tysięcy złotych. – Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów i odmówili złożenia wyjaśnień – przekazał.

 

 

 

Prokurator skierował do Sądu wnioski o trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec wszystkich czterech podejrzanych. – Posiedzenia aresztowe odbędą się dzisiaj – poinformował Łapczyński.

Rzecznik prasowy stołecznej policji Sylwester Marczak ocenił, że dynamika policyjnej interwencji i fakt użycia przez funkcjonariuszy broni wskazują z jak niebezpiecznymi przestępcami mieli do czynienia. – Nadaliśmy tej sprawie charakter rozwojowy. Niewykluczone, że w najbliższym czasie będą stawiane kolejne zarzuty – powiedział.

Zaatakowali właściciela kantoru

W środę po południu w Nadarzynie doszło do rozboju, podczas którego sprawcy zaatakowali właściciela miejscowego kantoru wymiany walut. Staranowali swoim autem jego samochód, następnie wybili szybę i przez okno wyciągnęli torbę z pieniędzmi.

Potem zaczęli uciekać w stronę Wólki Kosowskiej. Po przejechaniu kilku kilometrów utknęli w korku. Tu zostali zauważeni przez policjantów. Jeden z funkcjonariuszy oddał strzał ostrzegawczy, ale to nie pomogło. Kierowca samochodu napastników ruszył przed siebie, taranując inne auta.

Wówczas policjant strzelił w kierunku uciekających złodziei, raniąc jednego z napastników w nogę. Ranny został przewieziony do szpitala. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, zatrzymani mężczyźni są bardzo dobrze znani warszawskim policjantom.

Czytaj też: Wólka Kosowska. Policyjny pościg za sprawcami rozboju. Padły strzały

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone