SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Rezerwy Legii w 2. lidze? „Nie było chęci sportowego rozstrzygnięcia”

fot. legia.com

Choć zmagania piłkarzy w 3. lidze w tym sezonie zostały oficjalnie zakończone, kontrowersje wciąż budzi kwestia awansów. W grupie pierwszej, Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zdecydował o promocji Sokoła Ostróda, który o punkt wyprzedził Legię II Warszawa, ale miał też rozegrany jeden mecz więcej. – Nie było próby sportowego rozstrzygnięcia sprawy – mówił w „Magazynie Sportowym RDC” Jacek Zieliński – dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Wcześniej, w grupie IV 3. ligi, awans początkowo przyznano jedynie Motorowi Lublin, choć drużyna w momencie przerwania rozgrywek z powodu epidemii koronawirusa była wiceliderem tabeli. Prowadził Hutnik Kraków. Oba zespoły miały identyczną liczbę punktów, a gracze z Nowej Huty wygrali jeden bezpośredni mecz – 1:0 u siebie. Drugiego nie udało się rozegrać.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek skierował w tej sprawie wniosek do Komisji ds. Nagłych, która w środę postanowiła, że zarówno Motor, jak i Hutnik będą w sezonie 2020/21 uczestniczyć w rozgrywkach 2. ligi.

Rezerwy Legii walczą o szczebel centralny

Do podobnej sytuacji doszło w grupie I. Choć będący liderem Sokół Ostróda wyprzedził rezerwy Legii Warszawa o punkt, to piłkarze z Mazur mieli jeden rozegrany mecz więcej. Władze stołecznego klubu złożyły protest do Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Według byłego kapitana Legii, obecnie dyrektora klubowej akademii Jacka Zielińskiego, rozwiązaniem powinno być rozegranie zaległego meczu Legii II z Sokołem. Jak przekonywał gość „Magazynu Sportowego RDC”, władze WMZPN nie są jednak skore do podjęcia takiej decyzji.

Nie analizowali sytuacji, nie mieli woli, żeby spróbować to rozstrzygnąć w sposób sportowy (…) Rozpatrywanie naszego ewentualnego odwołania do prezydenta Olsztyna będzie trwało bardzo długo. Wydaje mi się, że rozwiązanie zastosowane w czwartej grupie trzeciej ligi, czyli rozstrzygnięcie przez Komisję ds. Nagłych PZPN, jest obecnie jedynym rozwiązaniem – mówił Jacek Zieliński.

Gość Radia dla Ciebie wyjaśnił też, dlaczego nie doszło do rewanżowego meczu Legii II z Sokołem. Podkreślił, że przełożenie planowanego pierwotnie na listopad spotkania na prośbę warszawian, wynikało z powołań do reprezentacji młodzieżowych kilku kluczowych zawodników rezerw.

Mieliśmy prawo do przełożenia meczu i skorzystaliśmy z niego. W tych rozgrywkach chodzi przede wszystkim o rozwój piłkarzy. Jednocześnie znaliśmy rangę meczu, więc nie chcieliśmy wystawiać zawodników grających na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów – tłumaczył Zieliński.

Zaproponowaliśmy rozegranie rewanżowego meczu w najbliższym możliwym terminie – 10 dni po pierwotnej dacie. Dostaliśmy odmowę ze strony Sokoła. W uzasadnieniu władze klubu mówiły o zaplanowanej już wcześniej renowacji boiska. To absurd – dodał dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Legia Warszawa w czwartek rozpoczęła również akcję w mediach społecznościowych pod hasłem „Ukarani za kadrę”. Opublikowano ponadto apel Jacka Zielińskiego. Pełna treść TUTAJ.

Czytaj też:

PKO Ekstraklasa na żywo w Azji czy Niemczech? „Jest porozumienie”

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: awans Legii II Warszawa do 2. ligi wciąż możliwy?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone