SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

PLL LOT: nowe kierunki uzależnione od sytuacji pandemicznej

Lotnisko Chopina/fot. Flickr

PLL LOT może uruchomić nowe połączenia po tym, jak wczoraj weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące międzynarodowych połączeń lotniczych.

W rządowym dokumencie znalazła się lista 44 krajów, do których nie można latać z Polski. Nie znalazły się tam jednak takie kierunki, jak Egipt, Portugalia, czy Szwecja. Po raz pierwszy od początku pandemii rozporządzenie zawierało listę krajów z zakazem lotów. Wcześnie zawierało zakaz, a także listę krajów z niego wyłączonych.

Zastępca rzecznika prasowego PLL LOT Aleksandra Dąbkowska poinformowała, że trwają prace nad modyfikacją siatki połączeń. Zaznaczyła, że jej kształt jest uzależniony od możliwego zainteresowania pasażerów, ja i od sytuacji, jeśli chodzi o liczbę zachorowań na COVID-19 – zarówno w krajach, do których LOT miałby latać, jak i od sytuacji w Polsce. W związku z liczbą nowych zakażeń niektóre kraje, jak na przykład Norwegia chcą wprowadzić kwarantannę dla osób, które przylatują z Polski. Z kolei Cypr wprowadza obowiązkowe testy dla Polaków.

Więcej tras europejskich we wrześniu

Kierunkiem, który przed wybuchem pandemii obsługiwał LOT był Sztokholm i to właśnie połączenie do stolicy Szwecji ma największe szanse na pojawienie się w rozkładzie narodowego przewoźnika. Aleksandra Dąbkowska zaznaczyła jednak, że ostateczne decyzje jeszcze w tej sprawie nie zapadły.

We wrześniu PLL LOT planuje uruchomienie dodatkowych rejsów na trasach europejskich. Chce też utrzymać niektóre kierunki uruchomione w ramach akcji LOT Na Wakacje. Niewykluczone też, że powrócą niektóre kierunki dalekiego zasięgu.

Czytaj też:

Remont na PKP Rembertów. Bilety KM i ZTM wzajemnie honorowane

Firma Tumbus wznowi kursy z Płocka do Warszawy. Ujemne wyniki testów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone