SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Siedlce. Zamiast parku jest śmietnik. Ratusz: dostawimy kosze

Mieszkańcy Płońska wkrótce wypoczną w Płońskich Ogrodach/zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixabay

Mógłby być alternatywą dla zamkniętego od stycznia parku miejskiego „Aleksandria” w Siedlcach, ale nie jest. Zdaniem części mieszkańców, tzw. stary park Stencla, jest zbyt zaniedbany, aby można było tam z przyjemnością spędzać czas.

Przepełnione kosze na śmieci, walające się butelki – wylicza pan Grzegorz. – Nie ma dnia, żebym nie musiał posprzątać kilku butelek. To jest śmietnik, który został wymuszony przez okoliczności. W związku z tym, że nie ma śmietnika wzdłuż alejki, mieszkańcy, bywalcy, smakosze, zrobili sobie śmietnik w pniu starego drzewa – dodaje.

Brak koszy na śmieci

Problem brakujących koszy zostanie rozwiązany. – Dostawimy je na dniach – zapewnia nas Małgorzata Jaszczuk z Referatu Ochrony Środowiska siedleckiego ratusza. – Natomiast na walające się śmieci sposobu nie ma – dodaje. – Po weekendzie może się zdarzyć, że kosze są przepełnione. Nie mamy na to wpływu. Cieszymy się, że mieszkańcy korzystają z terenów zieleni, które są dla nich. Z drugiej strony jednak nie cieszymy się, że te tereny nie wyglądają tak, jakbyśmy chcieli – tłumaczy.

Pielęgnacją starego parku i utrzymaniem w nim zieleni zajmuje się prywatna, wyłoniona w przetargu, firma. Rocznie średnio na ten cel z budżetu miasta przeznaczano około 15 tys. złotych.

Czytaj też:

Siedlce. Policja zapowiada mandaty dla nieostrożnych rowerzystów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone